Uwaga na wakacje w Turcji! Polka ostrzega turystów!

Planujesz wyjazd do Turcji? Pewna polska tiktokerka udostępnia przydatne wskazówki, jak unikać oszustów na tamtejszych bazarach. Dzięki jej poradom zaoszczędzisz pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na przyjemności. Nie daj się naciągnąć i unikaj przepłacania!

TikTokerka apeluje! Nie dajcie się oszukać!

Podróżowanie to niesamowite przeżycie, pozwalające nam odkrywać nowe kultury i miejsca. Niestety, wiąże się także z pewnymi zagrożeniami i nieprzyjemnościami, o których warto pamiętać. Jednym z takich zagrożeń jest oszustwo, na które mogą natknąć się turyści w wielu popularnych miejscach turystycznych.

Zdjęcie Uwaga na wakacje w Turcji! Polka ostrzega turystów! #1

Ostatnio na TikToku pojawiło się nagranie, w którym polska tiktokerka Oliwia Gromadzka (@oliwersik) ostrzega przed oszustami w Turcji. W swoim filmiku dzieli się wartościowymi poradami, jak unikać oszustów i nie przepłacać za produkty na lokalnych bazarach.

ZOBACZ TAKŻE: Przełomowe zmiany w TVN! Znany program zniknie z anteny!

Polka ostrzega turystów!

Tiktokerka radzi, aby podczas zakupów na bazarze zawsze negocjować ceny. Nawet jeśli sprzedawca początkowo podaje wysoką kwotę, nie należy się zniechęcać.

Jeżeli jedziecie w tym roku do Turcji - uwaga! Nie dajcie się oszukać i nie dajcie z siebie zdoić jak najwięcej kasy. Pierwsze i najważniejsze, jeżeli idziecie coś kupić do sklepu, na jakiś targ [...] pamiętajcie, że jeżeli chłop wam powie 40 euro, to wy dajcie jak najniższą cenę - mówi Oliwia. - Bez przesady, nie dwa euro albo pięć, no czasami ktoś wam może zejść do pięciu, zależy, co to jest, ale załóżmy, że buty chce wam sprzedać za 40 euro, to wy mówicie, że chcecie za 15 euro - podpowiada.

Pamiętaj o najważniejszej zasadzie!

TikTokerka mówi, żeby pamiętać o najważniejszej zasadzie. Podpowiada, żeby zawsze trzymać się swojej ceny, nawet jeśli sprzedawca zaczyna wychwalać swój produkt.

Wtedy mówisz, że dobrze, to ja pójdę do kogoś innego, może ktoś inny mi sprzeda taniej. Nagle dzieje się akcja tego typu, że chłop mówi "okej 10 euro czy tam 15 euro i sprzedam wam".

„Targujcie się!”

Tiktokerka na koniec apeluje do wszystkich turystów, którzy w tym roku wybierają się na wakacje do Turcji:

Nie dajcie się oszukać, [...] bo znam taką panią, która za trzy koszulki dała 120 euro, gdzie jedna jest warta, jeżeli dałoby się wytargować, 10 euro. Strasznie z niej zdoili - wspomina. Przestrzegam was i pamiętajcie, jedziecie do Turcji, jak najtaniej kupujcie, targujcie się- apeluje.

Udostępnij: