Padł rekord Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co za wynik!

29 stycznia odbył się 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 31 marca Jurek Owsiak podał ostateczny wynik zbiórki, której kwota deklarowana w dniu finału wynosiła ponad 154 mln zł.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to organizacja założona w 1993 roku przez Jurka Owsiaka i jego żonę. Celem organizacji jest zbieranie pieniędzy na rzecz ratowania życia i zdrowia osób potrzebujących pomocy medycznej.

Co roku WOŚP organizuje zbiórki pieniędzy, a wolontariusze, którzy przystąpili do akcji i chętnie pomagają innym, zbierają datki od ludzi na ulicach, w sklepach czy innych miejscach publicznych. Zebrane datki przekazywane są na rzecz dzieci i dorosłych wymagających leczenia, rehabilitacji, sprzętu medycznego czy edukacji zdrowotnej.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje także wiele innych wydarzeń, takich jak koncerty, aukcje, biegi czy licytacje, aby pomóc w zebraniu jak najwięcej ilości środków na cele charytatywne.

Padł rekord WOŚP

29 stycznia 2023 roku odbył się 31. finał WOŚP. Organizacja tym razem grała pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Za zabrane środki wyposażone miały zostać szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą, która warto podkreślić, każdego roku w skali globalnej jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów.

W niedzielę po zakończeniu 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tuż po północy sztab przekazał, że zebrano ponad 154 mln zł.

Ile zabrało WOŚP w 2023 roku?

31 marca prezes fundacji Jurek Owsiak miał podać ostateczny wynik tegorocznej zbiórki.

Owsiak podczas emitowanej na żywo konferencji prasowej podał wyniki tegorocznego finału. Jak się okazuje, padł kolejny rekord! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w 2023 roku zebrała 243 259 387,25 zł.

Skupiliśmy się na sprzęcie, który pozwoli na skuteczną i szybką diagnostykę sepsy, liczoną w godzinach, a nie dniach - mówi Jurek Owsiak podczas konferencji

W tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który transmitowany był przez stację TVN, wzięło udział ponad 9 milionów widzów. Niebywałym sukcesem cieszyły się również internetowe aukcje, które odwiedziło ponad 5 milionów osób, a niektóre z nich pobiły rekordy popularności. Tym samym Polacy ponownie udowodnili, że są ludźmi o wielkich sercach i potrafią się zjednoczyć w chwili, gdy potrzebują pomocy innych ludzi.

Udostępnij: