Ewa Gawryluk była ofiarą przemocy. Aktorka o trudnych relacjach…

Ewa Gawryluk w "Kulisach Sławy" opowiedziała o swoich traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa. Czego doświadczyła i jak wyglądały jej relacje z rodzicami i rówieśnikami?

Ewa Gawryluk w "Kulisach Sławy"

Ewa Gawryluk obecnie znana jest widzom z roli Ewy w serialu „Na Wspólnej”. Oprócz tego aktorka zagrała w wielu innych produkcjach jak „Operacja koza”, „Dziecko szczęścia”. Ponadto wystąpiła w serialach „Klan” oraz „Pierwsza Miłość”.

Przez wiele lat tworzyła związek z Waldemarem Błaszczykiem. Jakiś czas temu rozpadło się ich małżeństwo.

Ostatnio aktorka wystąpiła w programie Kulisy Sławy, gdzie opowiedziała o swoim dzieciństwie i czasie młodości. Ponadto na temat aktorki wypowiedziało się kilku jej kolegów z branży.

Gawryluk wspomniała ciężki czas w szkole. Jej relacje z rówieśnikami nie należały do najłatwiejszych. Przez swoją leworęczności oraz brak uczestnictwa w lekcjach religii, Ewa była wykluczona, a koledzy i koleżanki z klasy znęcali się nad nią:

Byłam leworęczna, co nie było dobrze widziane. Przestałam chodzić na religię, co też mnie wykluczyło. (…) Wtedy nie nazywało się tego „znęcaniem”. Inne dzieci mnie biły, była przemoc – wyznała Gawryluk.

 

Ponadto relacje Gawryluk z rodzicami także nie należały do najlepszych. Aktorka wyznała, że w dzieciństwie nie usłyszała od nich słowa „kocham cię”

Najczęściej jest tak, że różne deficyty wynosimy z domu. To poczucie niskiej wartości wynika z braku opieki rodziców. W domu słowa „kocham cię” nie usłyszałam nigdy 

 

Mimo trudności w dzieciństwie Gawryluk podążała za marzeniami. Chciała zostać aktorką, aby móc wcielać się w inne role:

Wybrałam aktorstwo, bo z natury jestem nieśmiała. Występy przed kamerą czy na scenie dają mi jakieś pozwolenie na to, żeby być inną i schować się za rolą

 

Jak Ewę widzą jej koledzy i koleżanki z planu?

 

Ewa była świetlista, pięknie tańczyła. Każdy chciał mieć z nią sceny. Wszyscy na roku zazdrościli, że Ewa już na studiach dużo gra. Reżyserzy innych wydziałów brali ją do swoich etiud. Chyba jako pierwsza z naszego roku zagrała też w dużym filmie fabularnym – opowiedział Bartłomiej Topa, który studiował z aktorką.

 

Ewunia na planie jest bardzo profesjonalna, zawsze wnosi dużo pozytywnej energii i ciepła. Polubiłyśmy i zżyłyśmy się też prywatnie – mówiła Aleksandra Adamska, z którą Gawryluk gra w serialu „Pati”.

 

Jak 20 lat temu zaczynaliśmy pracę, to nie wiedziałem, z kim będę grać. Ktoś powiedział, że Ewa Gawryluk będzie grała moją mamę. A ja na to: „Co? Ale będzie moją dziewczyną czy mamą?” – śmiał się Kuba Wesołowski.

 

Ewa to świetna koleżanka, świetny człowiek i można powiedzieć, idealna żona. Podziwiam jej dystans i spokój – o Gawryluk powiedział Marek Kalita.

Udostępnij: