102-letnia lekarka zdradziła swój sposób na długowieczność. „Robiąc to, torturujesz siebie"

Gladys McGarey mimo swojego wieku, gdyż ma już ukończone 102 lata, wciąż jest praktykującą lekarką. Niedawno kobieta wydała nawet książkę, w której podzieliła się z czytelnikami sposobami na to, jak żyć długo i do tego szczęśliwie.

Gladys McGarey jest dziś jedną z najbardziej popularnych lekarek praktykujących holistyczne podejście do człowieka.

Określana przez wielu jako "matka medycyny holistycznej" jest założycielką Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Holistycznej. W tym roku kobieta ukończyła 102-lata, ale mimo to niedawno zdecydowała się na wydanie książki, w której zdradziła swoje tajniki na długowieczność.

Mniej stresu

Jedna z kluczowych rzeczy, która nie służy zachowaniu zdrowia, jest stres. 102-letnia lekarka stanowczo radzi, aby pozwolić sobie „odpuścić”.

Najszczęśliwsi i najzdrowsi ludzie, jakich znam, są w stanie odpuścić rzeczy lub doświadczenia, które już im nie służą. Życie jest zbyt krótkie, aby rozmyślać i rozważać tę samą myśl w kółko. Robiąc to, zasadniczo torturujesz siebie – radzi

Zapomnij i idź dalej

Gladys wyjawiła, że to, co przynosi jej zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, to cenna umiejętność budowania wszystkiego od nowa.

Tak więc nawykiem, który przez lata przynosił mi zdrowie i szczęście, jest umiejętność budowania wszystkiego od nowa, niezależnie od tego, czy jest to związek, ścieżka kariery czy projekt – dodaje 102-latka

Nie zapomnij o optymistycznym podejściu

Zdaniem McGarey w poprawie samopoczucia pomaga rozpoczęcie dnia w sposób optymistyczny. Idealnie sprawcza się w tym np. radosna muzyka czy spacer.

Podczas chodzenia pozwól swojemu ciału poruszać się luźno i swobodnie. Możesz nawet pozwolić sobie trochę potańczyć - tłumaczy kobieta.

Pozbądź się żalu

Lekarka dodaje, że bardzo ważne jest wyzbycie się żalu, który możemy w sobie nosić.

Najszczęśliwsi ludzie wiedzą, kiedy nadszedł czas, aby przejść dalej i zapomnieć o tym co było wcześniej. Musisz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby żal zniknął - podkreśla

Jak dodaje, warto wybaczać nie tylko innym, ale i sobie.

Zrób wszystko, co w twojej mocy, aby żal zniknął. Wybacz sobie i jeśli to konieczne, poproś o przebaczenie innych, abyś mógł iść dalej swoim życiem – apeluje Gladys

https://www.instagram.com/p/CsBWzIgOGOB/

https://www.instagram.com/p/CrrvNuby4-K/

Zobacz także: Skąd się wzięło słowo „Bambik”? Ekspert tłumaczy…

Udostępnij: