Sandra Kubicka o swoim stanie zdrowia: “Jest źle”

Sandra Kubicka pod koniec sierpnia ze łzami w oczach wyznała na swoim Instagramie, że wyniki jej cytologii nie są dobre i wskazują na stan przednowotworowy. Teraz celebrytka w rozmowie z reporterem wyznała, jak się czuje i jakie są rokowania.

Choroba Sandry Kubickiej

Sandra Kubicka bardzo aktywnie działa w social mediach, gdzie dzieli się ze swoim obserwatorami momentami ze swojego życia osobistego oraz zawodowego. Modelka nie raz na swoim Instagramie poruszała tematy zdrowotne. Partnerka Barona wielokrotnie podkreślała, że od lat zmaga się z zespołem policystycznych jajników, w związku z czym przez lata miała problemy z miesiączką, a także jej waga ulegała wahaniom. 

Pod  koniec sierpnia modelka zamieściła na swoim InstaStory relację, w której napisała, że otrzymała wyniki swojej cytologii, które wskazywały na stan przednowotworowy szyjki macicy. Wyznała, że w związku z diagnozą przepłakała całą noc: 

Cześć, nic nie powiem, bo głos mi się nadal łamie i dalej wyję... Przepłakałam całą noc. Bardzo często słyszę: "Sandra, jesteś młoda". No właśnie. Mam 28 lat i wczoraj płakałam, zadając sobie pytanie, dlaczego to wszystko dzieje się akurat mi? Przecież jestem taka młoda

ZOBACZ TAKŻE: Sandra Kubicka ma stan przednowotworowy

Modelka powiadomiła także o tym, że zaczyna leczenie:

Zadzwonił do mnie wczoraj mój lekarz. Wyniki cytologii wróciły złe... Robię cytologię co cztery miesiące, dlatego, że jestem w grupie wysokiego ryzyka. Dzięki temu, że robię je często, złapaliśmy "dziada" w odpowiednim momencie. Mam stan przednowotworowy szyjki macicy. Od dzisiaj zaczynam leczenie. 

Celebrytka zaapelowała do kobiet, aby chodziły się badać:

Badajcie się często, nawet jeśli jesteście młodzi i nic was nie boli. Stany nowotworowe wykryte w odpowiednim momencie mogą być wyleczone. Taki też mam plan. Wyleczyć to.

Sandra Kubicka o stanie zdrowia

Teraz, po ponad dwóch tygodniach od diagnozy Sandra została zapytana przez reportera Party o stan swojego zdrowia. Modelka przyznała, że o wirusie HPV wiedziała już od dłuższego czasu, dlatego tak często się badała: 

Ja wiedziałam o wirusie od lat (...) byłam świadoma dlatego często się badałam. 

Kubicka przyznała, że chociaż jej stan zdrowia nie jest dobrym to ona jest pozytywnej myśli: 

Cztery miesiące temu nie miałam zmian, a teraz jestem już nie na początkującej fazie a w gorszym stadium. Nie jest dobrze, jest źle, ale jestem pozytywnej myśli i robimy wszystko aby nie musieć wykonywać drastycznych ruchów

Dodała także, że poprzez dobre nastawienie można przezwyciężyć chorobę: 

Wszystko jest w głowie i jak się nastawisz to możesz zwyciężyć.

Udostępnij: