Szczególnie miłośnicy muzyki poszukują również w piosenkach mądrych słów, które nas pouczają i wskazują drogę. Takie cytaty potrafią inspirować, stanowią impuls do zmian i pozwalają wyrazić uczucia. Niektóre nad długo zapadają nam w pamięć, a potrafimy sobie o nich przypomnieć nawet po długim czasie. Przedstawiamy zbiór cytatów z polskich i zagranicznych hitów muzycznych.

  Cytaty z polskich i zagranicznych hitów – o miłości, smutku i życiu

  „Kiedyś znajdę dla nas dom z wielkim oknem na świat. Znowu będziesz ufał mi. Nie pozwolę ci się bać.” - Anita Lipnicka „Piosenka księżycowa”

  „Dziwny jest ten świat,gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła. I dziwne jest to, że od tylu lat
  człowiekiem gardzi człowiek.” - Czesław Niemen „Dziwny jest ten świat

  „Miłość to nie pluszowy miś, ani kwiaty, to też nie diabeł rogaty, ani miłość, kiedy jedno płacze a drugie po nim skacze. Miłość to żaden film w żadnym kinie, ani róże, ani całusy małe, duże, ale miłość kiedy jedno spada w dół, drugie ciągnie je ku górze...” - Happysad „Zanim pójdę”

  „Kiedy powiem sobie dość. A ja wiem, że to już niedługo. Kiedy odejść zechcę stąd. Wtedy wiem, że oczy mi nie mrugną, nie. Odejdę cicho, bo tak chcę. I ja wiem, że będę wtedy sama Nikt nawet nie obejrzy się. I ja wiem, że będzie wtedy cicho. I tylko w Twoje oczy spojrzę. Tę jedną prawdę będę chciała znać. Nim sama zgasnę, sama zniknę. Usłyszę w końcu to, co chcę...” - O.N.A „Kiedy powiem sobie dość” 

  „Nie odnajdzie więcej nas ta sama chwila.” - Beata Kozidrak „Ta sama chwila”

   „And if you said this life ain’t good enough I would give my world to lift you up. I could change my life to better suit your mood. Because you’re so smooth.” - Carlos Santana „Smooth”

  „Inside my heart is breaking. My make up may be flaking but my smile still stays on.” - Queen „Show must go on”

   „Master of puppets I'm pulling your strings twisting your mind and smashing your dreams.” - Metallica „Master od Puppets”

  „I know it’s hard to keep an open heart when even friends seem out to harm you but if you could heal a broken heart wouldn’t time be out to charm you. - Guns n'Roses „November rain”

  „I was crying when I met you. Now I'm trying to forget you. Love is sweet misery. I was crying just to get you. Now I'm dying cause I let you.” - „Aerosmith Cryin”

  NB

  Udostępnij:

  M A


  Zobacz więcej


  Sklep

  subscribe img