Imiona z bajek Disneya

Bajki Disneya mogą stanowić doskonałe źródło inspiracji dla poszukujących imienia dla noworodka. Nie da się ukryć, że bohaterowie animacji nierzadko zachwycają nie tylko swoją prezencją, ale także właśnie pięknymi imionami.

Esmeralda

Esmeralda to jedna z bohaterek bajki Dzwonnik z Notre Dame, która urzekła już kilka pokoleń widzów. To imię, które pochodzi z języka łacińskiego i oznacza szmaragd. Kobieta o tym imieniu zazwyczaj cechuje się upartością i determinacją. W oczach innych, może uchodzić wręcz za osobę oschłą. Do wyznaczonych celów dąży za wszelką cenę. Dużą uwagę przywiązuje do własnego wyglądu. Zdarza się, że zbyt często się denerwuje, a nawet jest nadto nerwowa.

Jaśmina

To polska wersja imienia Dżasminy z Aladyna. Ma pochodzenie perskie. Imię to kojarzy się z kobietą silną, pełną uroku i ambitną. Oprócz tego, jego nosicielka nie boi się stanąć naprzeciw nieprzychylnościom losu. Konsekwentnie dąży do wyznaczonych celów. Nie ma problemów z interakcjami międzyludzkimi.

Aurora

To imię jednej z najbardziej znanych księżniczek Disneya. Mianowicie, nosi je Śpiąca Królewna. Tak, jak bohaterka bajki, kobieta o tym imieniu jest wielką romantyczką i marzycielką. Dzielnie podnosi się po każdej porażce napotkanej po drodze. Wesoła, optymistyczna, lubi kontakt z przyrodą. W miłości wierna i lojalna, przez co czasem nie dostrzega wad partnera.

Olaf

Olaf to imię, które kojarzą wszyscy fani bajki Kraina lodu. Nosił je przesympatyczny bałwanek, który wielokrotnie wywołał uśmiech na twarzy widza. Imię to pochodzi ze Skandynawii. Mężczyznę, który je nosi cechuje się pewności siebie, dążeniem do samorealizacji i znakomity zmysł obserwacji. Z łatwością przychodzi mu awans zawodowy i często jest doradcą dla najbliższych.

Milo

Imię to nosił jeden z bohaterów bajki Atlantyda. Zaginiony ląd. Mężczyzna, który je nosi jest niezwykle energiczny. Wręcz trudno mu usiedzieć w miejscu. Zdecydowanie bardziej woli definiować się poprzez czyny, nie słowa. Głęboko wierzy w siebie, a zdobyć jego zaufanie to nie lada wyczyn.

Udostępnij: