Nie żyje Paweł Żabicki- twórca filmu o Tomaszu Komendzie!

Świat mediów obiegła informacja o tragicznej śmierci Pawła Żabickiego, znanego kierownika planów filmowych. Pracował nad wieloma bardzo kultowymi projektami, a najgłośniejsze z nich to "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", czy "Sami swoi. Początek".

Nie żyje Paweł Żabicki!

Paweł Żabicki, ceniony kierownik planów filmowych, niestety nie żyje. Jego odejście to wielka strata dla branży filmowej. Zmarł 23 lutego 2024 roku, zostawiając po sobie bogatą historię pracy nad znaczącymi projektami.

ZOBACZ TAKŻE: Wyznanie brata Tomasza Komendy o jego ostatnich chwilach!

Odszedł twórca filmu o Tomaszu Komendzie!

Informację o śmierci Pawła Żabickiego przekazał portal FilmPolski.pl, będący bazą polskich filmów redagowaną w Bibliotece i Ośrodku Informacji Filmowej PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi.

Zdjęcie Nie żyje Paweł Żabicki- twórca filmu o Tomaszu Komendzie! #1

Paweł Żabicki był kluczową postacią przy wielu filmach i serialach. Kierownik planu pracował zarówno przy filmach, jak i serialach. Wśród filmów, przy których uczestniczył, znalazły się takie tytuły jak "Wołyń", "Buntowniczka nie z wyboru", "Na twoim miejscu", "Kod genetyczny" czy "Chrzest". Nie tylko pełnił funkcję kierownika planu, ale również sprawdzał się jako dyżurny planu przy produkcjach takich jak "Solus", "Fotograf", "Przyjaciółki" czy "Oni szli szarymi szeregami". Jednak do jego najważniejszych osiągnięć należały prace nad takimi projektami jak "Sami swoi. Początek" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

Kiedy pogrzeb cenionego filmowca?

Paweł Żabicki zmarł 23 lutego, a już znamy datę i miejsce jego pogrzebu. Według informacji przekazanych przez portal FilmPolski.pl, ceremonia pogrzebowa odbędzie się 29 lutego 2024 roku o godzinie 11:00 w kościele pw. Matki Boskiej Zwycięskiej w Warszawie. To czas, w którym przyjaciele, rodzina i współpracownicy będą mieli okazję pożegnać cenionego filmowca.

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”- o czym jest ten film?

Przypomnijmy, że „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, to jedno z najważniejszych dzieł Pawła Żabickiego. Film to to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy, którymi żyła cała Polska

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

Udostępnij: