Oto najdziwniejsze rekordy Guinnessa w historii

Księga Rekordów Guinnessa to prestiżowa publikacja w świecie, która odnotowuje rekordowe osiągnięcia w różnych dziedzinach, od bardzo ważnych po błahe. Przedstawiamy najdziwniejsze i najbardziej szalone rekordy Guinnessa w historii.

Księga Rekordów Guinnessa

Jej nazwa wywodzi się od irlandzkiej rodziny Guinness, piwowarów i właścicieli browaru w Dublinie w XIX wieku. Księga Guinnessa na samym początku miała bawić sensacyjno-humorystycznymi ciekawostkami stałych bywalców piwiarni. Z czasem stała się prestiżową publikacją w świecie, która zawiera rekordowe osiągnięcia w różnych dziedzinach. Nie wszystkie z nich są doniosłe i ważne, część jest zupełnie zwariowana! Przedstawiamy najdziwniejsze i najbardziej szalone rekordy Guinnessa w historii.

Oto najdziwniejsze rekordy Guinnessa w historii

Najdłuższy pocałunek

Najdłuższy pocałunek świata trwał aż 58 godzin, 35 minut i 58 sekund. Rekord ustanowiła para Ekkachai i Laksana Tiranarat, w mieście Pattaya na Tajlandii. Zakochani za swój wyczyn zostali wpisani do Księgi Rekordów Guinnesa, otrzymali też dwa drogocenne pierścienie z diamentami.

Najdłuższe nogi

Posiadaczką najdłuższych nóg jest Rosjanka Ekaterina Lisina. Piękna kobieta jest rekordzistką w tej dziedzinie: jej lewa noga od pięty po udo mierzy 1,33 metra, z kolei prawa noga 1,27 metra!

Największa liczba spinaczy do bielizny przypiętych do twarzy

Ten dziwaczny rekord postanowił pobić w 2007 roku Włoch Silvio Sabba, który do swojej twarzy przypiął aż 51 spinaczy do bielizny. Auuu…

Największa liczba gałek lodów utrzymanych na jednym wafelku 

Włoch Dmitri Panciera w 2016 roku zmieścił na jednym wafelku aż 121 gałek lodów. Tym samym przebił swój poprzedni rekord Guinnesa wynoszący 109 gałek.

Najwięcej założonych koszulek 

W 2011 roku rekord ten pobił Sanath Bandara ze Sri Lanki, który założył na siebie w ciągu godziny aż 257 koszulek. Do tej pory nikomu innemu nie udało się przebić jego osiągnięcia!

Miażdżenie arbuzów udami

Ukrainka Olga Liaschuk w 2014 roku ustanowiła rekord miażdżenia arbuzów udami. Udało je się zmiażdżyć trzy owoce w zaledwie 14,65 sekundy!

Najwięcej rozbitych głową desek sedesowych

W 2007 roku Amerykanin Kevin Shelly rozbił w drzazgi 46 desek sedesowych w minutę. To chyba jeden z najdziwniejszych rekordów , który znalazł się w Księdze Guinnessa.

Największa kolekcja gumowych kaczuszek

Charlotte Lee z USA zbiera gumowe kaczuszki już od 1996 roku. i w chwili ustanawiania Rekordu Guinnesa miała ich aż 5631 sztuk. To pozwoliło jej znaleźć się na pierwszym miejscu w tej dziwnej dziedzinie rywalizacji.

Największa kolekcja krasnali ogrodowych

Krasnale ogrodowe jednym kojarzą się z kiczem i tandetą, ale inni je uwielbiają. Do tych drugich niewątpliwie należy Ann Atkin z Wielkiej Brytanii, która ma imponującą kolekcję 2042 glinianych krasnali ogrodowych. To pozwoliło jej znaleźć się w Księdze Rekordów Guinnessa.

Udostępnij: