Strategia rekomendowana przez Billa Gatesa pomoże Ci poprawić jakość snu i komfort nocnego wypoczynku. Sprawdź, na czym polega wieczorna rutyna założyciela Microsoftu.

Poznaj strategię Billa Gatesa na poprawę jakości snu

Bill Gates założyciel Microsoftu, przedsiębiorca i filantrop, jeden z najbogatszych ludzi świata, zaproponował strategię, która ma na celu wyciszenie umysłu i uspokojenie się przed pójściem spać. Składa się ona z dwóch prostych elementów i każdy może ją zastosować.

Zmywanie naczyń po kolacji

Bill Gates podczas odpowiadania na pytania użytkowników serwisu Reddit w 2014, przyznał, że codziennie zmywa naczynia po kolacji. To pomaga mu się wyciszyć, obniżyć uczucie niepokoju i wpływa na umiejętność skupienia się na chwili obecnej.

Czytanie książki przed snem

Drugim kluczowym elementem wieczornej rutyny Billa Gatesa jest czytanie przed zaśnięciem. W rozmowie z dziennikarzami "The Seattle Times" powiedział: „Niemal każdego wieczoru przed pójściem spać poświęcam godzinę na czytanie, co stanowi dla mnie część procesu zasypiania”.

Zadbaj o swój sen!

Dbanie o komfort i jakość snu są ważne dla naszego zdrowia i nastroju. Zbyt mała ilość snu powoduje problemy w codziennym funkcjonowaniu. Zaburzenia snu mogą wywołać choroby układu oddechowego, krążenia, pokarmowego i odpornościowego, a także zwiększyć ryzyko występowania depresji.

Inne sposoby na dobry sen:

  • W łóżku nie oglądaj telewizji i nie korzystaj z urządzeń elektronicznych. Przed snem warto się wyciszyć, a wpatrywanie się w ekran na pewno w tym nie pomoże.
  • Nie jedz w łóżku tuż przed snem. Dietetycy uważają, że ostatni posiłek powinien mieć miejsce na dwie godziny przed snem. Wtedy organizm ma czas, aby strawić pokarm i odpowiednio przygotować się do wieczornego wypoczynku.
  • Przed snem wywietrz swoją sypialnię, rób to co wieczór niezależnie od pory roku. To zapewni dobry i spokojny sen.
  • Zadbaj o odpowiednią temperaturę do spania. Powinna wynosić 18-20 stopni Celsjusza. Jeśli w naszej sypialny panuje wyższa temperatura, może to zakłócić nasz sen. Przegrzewanie się powoduje, że śpimy krócej i gorzej.
  • Jeśli miewasz problemy z zaśnięciem sięgnij po ziołowy napar, który pomoże się wyciszyć i zrelaksować. Może być to napar z melisy, rumianku, szyszek chmielu, lipy, lawendy, kakao lub ciepłe mleko z miodem.

dz

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img