Jak rozpoznać narcyza? Wystarczy spojrzeć na jego twarz!

Osoby ze skłonnościami do narcystycznych zachowań potrafią się doskonale kamuflować. Jednak naukowcy z Uniwersytetu z Toronto zauważyli, że jedna z cech wyglądu jest dla nich charakterystyczna. Jak się okazuje, narcyza można rozpoznać po twarzy. Na co należy zwrócić uwagę?

Czym jest osobowość narcystyczna?

Osoby ze skłonnościami narcystycznymi wyróżniają się takimi cechami jak: brak empatii, potrzeba bycia podziwianym, wykorzystywaniem innych do własnych celów, czy niedopuszczeniem do siebie poglądów innych.

ZOBACZ TAKŻE: Narcystyczna przemoc – sygnały, że jesteś jej ofiarą

Narcyz niemal zawsze dobrze radzi sobie w kontaktach z płcią przeciwną, bo doskonale umie zrobić dobre pierwsze wrażenie. Na pierwszy rzut oka takie osoby wydają się sympatyczne i czarujące. Jednak przy bliższym poznaniu czar pryska, a na jaw wychodzi jego egocentryzm i egoizm. Osoby ze skłonnościami narcystycznymi przykładają również ogromną wagę do swoich umiejętności, a także wyglądu.

Chyba każdy z nas kojarzy mit o Narcyzie. Urodziwy młodzieniec, po tym, jak rozkochał w sobie nimfę Echo, następnie ją porzucił i został surowo ukarany. W odbiciu tafli wody zobaczył swoją twarz i zakochał się sam w sobie.

Narcyz zakochał się w swoim zwierciadlanym odbiciu. Po pewnym czasie umarł dręczony bezgraniczną tęsknotą. Na grobie Narcyza wyrósł piękny biały kwiat o złotym środku, który otrzymał imię bohatera mitu-narcyz.

Zdjęcie Jak rozpoznać narcyza? Wystarczy spojrzeć na jego twarz! #1

Nie da się ukryć, że narcyz zawsze stawia siebie na piedestale i wręcz niemożliwe jest, aby go poskromić. Jak w takim razie go rozpoznać?

Jak rozpoznać narcyza?

Naukowcy z Uniwersytetu w Toronto wzięli pod lupę sylwetki 40 studentów i sfotografowali ich z neutralnym wyrazem twarzy. Uczestnicy eksperymentu mieli za zadanie ocenić się nawzajem, biorąc pod uwagę tylko wygląd osób widocznych na zdjęciach. Jak się okazało, najskuteczniejszym wskaźnikiem narcystycznych cech okazały się … brwi oraz ich grubość i gęstość. Następnie naukowcy zmienili brwi narcyzów na inne i wówczas studenci uznali je, za mniej narcystyczne i na odwrót.

Nie da się ukryć, że osoby ze skłonnościami narcystycznymi wyróżniają się stylem ubierania i lubią przykuwać uwagę otoczenia modnymi i markowymi ciuchami. To samo dotyczy ich wyglądu. Odpowiednio zadbane i uniesione brwi faktycznie mogą wskazywać, że mamy do czynienia z narcyzem.

ZOBACZ TAKŻE: Chcesz porozmawiać ze zmarłym? Sztuczna inteligencja to umożliwi!

Udostępnij: