Nie żyje aktorka znana z „Barw szczęścia”

W mediach pojawiła się smutna informacja o śmierci znanej aktorki. Chodzi o Mirosławę Krajewską- Marczewską, popularną aktorkę teatralną, filmową i dubbingową. Widzowie znają ją przede wszystkim z filmu Barei „Brunet wieczorową porą” i serialu „Barwy szczęścia”, jej głos kojarzą także z licznych animacji. Artystka zmarła 6 grudnia w wieku 83 lat, a wieści o jej śmierci przekazały dzieci.

  Nie żyje Mirosława Krajewska-Marczewska, aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa

  Wieść o śmierci Mirosławy Krajewskiej- Marczewskiej, aktorki znanej z serialu TVP "Barwy Szczęścia", a także filmu Stanisława Barei "Brunet wieczorową porą", obiegła media w środę, 6 grudnia. O odejściu znanej aktorki poinformowały Polską Agencję Prasową jej dzieci- Katarzyna Kozak i Marcin Marczewski. Znana artystka zmarła w wieku 83 lat. Przyczyna jej śmierci na razie nie jest znana.

  Zdjęcie Nie żyje aktorka znana z „Barw szczęścia” #1

  Kim była Mirosława Krajewska-Marczewska? Życie i kariera

  Mirosława Krajewska-Marczewska przyszła na świat w Warszawie 11 września 1940 r. W 1962 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

  Przez ponad 30 lat była związana z teatrem. W latach 1962-64 występowała w Teatrze Śląskim w Katowicach, natomiast do 1997 roku w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.

  W swoim dorobku artystycznym miała również kilkadziesiąt ról: m.in. w kultowym filmie Barei Brunet wieczorową porą", „Sekrecie”, „Jak być kochaną”, a także serialach "Popiełuszko. Wolność jest w nas", "Trzy minuty. 21.37" oraz w „Barwach szczęścia”, czy „Plebanii”.

  Widzowie dobrze znają jej głos, ponieważ Mirosława była popularną aktorką dubbingową. Podkładała swój głos w wielu znanych produkcjach, jak m.in. "Grinch", "Co wiecie o swoich dziadkach", "Pingwiny z Madagaskaru, Misja Świąteczna", "Piękna i Bestia. Zaczarowane święta", "Madagaskar", "H2O - wystarczy kropla", "Jill i Joy", "Nowe szaty króla 2", "Flinstonowie", "Ulica Sezamkowa", "Scooby-Doo", "Pixie i Dixie".

  Tragiczna wiadomość o śmierci artystki

  Rodzinie i bliskim aktorki składamy najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia.

   

   

  Udostępnij: