Trwa bojkot Oleju Kujawskiego! O co chodzi?

Kilka dni temu w sieci pojawiła się lista zawierająca nazwy 500 firm, podejrzewanych o importowanie zboża z Ukrainy. Na tym kontrowersyjnym spisie znalazł się również producent Oleju Kujawskiego. Internauci zaczęli bojkotować ten produkt!

Trwa bojkot Oleju Kujawskiego! O co chodzi?

Według informacji dostępnych online, firma Bunge Polska, największy polski przetwórca nasion oleistych i producentem tłuszczów roślinnych, wytwarzający m.in. popularny Olej Kujawski, miała importować zboże z Ukrainy.

Zgodnie z opublikowanymi danymi, firma miała zaimportować zboże o wartości przekraczającej 69 milionów złotych. Ta rewelacja wzbudziła ogromne oburzenie wśród internautów, którzy zaczęli apelować o bojkot Oleju Kujawskiego.

Zdjęcie Trwa bojkot Oleju Kujawskiego! O co chodzi? #1

Znany raper bojkotuje popularny produkt spożywczy

Znany raper Pih również solidaryzuje się z protestującymi rolnikami i ogłasza bojkot Oleju Kujawskiego. Raper opublikował post w swoich mediach społecznościowych:

Nie wiem jak u Was, u mnie Olej Kujawski OUT firma BUNGE POLSKA SP. Z O.O. jednym z największych importerów zboża z ukr. Jeżeli znaleźliście inne popularne produkty, których producenci karmią nas tym syfem, to śmiało – podzielcie się wiedzą – napisał na fanpage’u raper.

 

Jeżeli się nie ruszymy i nie zaczniemy bojkotować producentów i wyrobów, to te sku****yny beztrosko załatwią nas na co najmniej dwa pokolenia- dodał w komentarzu pod postem.

Także na platformie X można znaleźć mnóstwo wpisów nawołujących do bojkotu Kujawskiego:

Informacje nie są potwierdzone

Jednak warto zauważyć, że wśród internautów, nawołujących do bojkotu, brakuje potwierdzonych informacji na temat pochodzenia zboża używanego przez producenta Oleju Kujawskiego. Wszystkie apele opierają się na niezweryfikowanej liście firm, które nie zostały oficjalnie potwierdzone przez władze.

ZOBACZ TAKŻE: Uwaga na połączenia od tego numeru telefonu!

Producent Kujawskiego wydał oświadczenie!

Odpowiadając na kontrowersje, producent Oleju Kujawskiego wydał oświadczenie, w którym odrzuca zarzuty o sprowadzanie zboża z Ukrainy. Firma zapewnia, że przestrzega wszystkich przepisów i wskazuje na brak solidnych dowodów potwierdzających oskarżenia.

W ramach naszej regionalnej i globalnej działalności handlowej firma Bunge w 2022 roku importowała kukurydzę oraz śrutę słonecznikową z Ukrainy, z których większość została następnie sprzedana i wyeksportowana poza granice Polski. W ciągu ostatnich pięciu lat Bunge nie importowało do Polski ukraińskiego rzepaku, ani oleju rzepakowego – możemy przeczytać w oświadczeniu.

Firma dodaje, że jej głównym priorytetem jest:

zapewnienie, że dostarczamy żywność bezpieczną, pożywną i wysokiej jakości. Podkreśla, że przestrzega rygorystycznych standardów jakości i kontroli w całym naszym łańcuchu dostaw, od pozyskania surowca, przez proces produkcyjny aż do momentu dostawy do naszych klientów końcowych.

Producent zapewnia, że wszystkie produkty są "bezpieczne" oraz "zgodne ze wszystkimi obowiązującymi przepisami krajowymi i unijnymi".

Udostępnij: