Masz drugi palec u stopy dłuższy od palucha? To wiele o Tobie mówi!

Jeśli masz drugi palec u stopy dłuższy od palucha, to należysz do grona nielicznych. Zaledwie 20% populacji posiada tzw. stopę grecką. Ta cecha fizyczna wiele o Tobie mówi!

Wyróżniamy trzy rodzaje stóp

Wyróżniamy trzy rodzaje stóp. Najpopularniejsza jest tzw. stopa egipska, którą posiada jakieś 70% społeczeństwa. W jej budowie, paluch jest najdłuższym palcem.

Stopa rzymska, inaczej nazywana kwadratową jest najrzadziej spotykana. Posiada ją zaledwie 10% populacji. W tym rodzaju stopy, wszystkie palce mają niemal identyczną długość.

Ostatnim rodzajem jest wspomniana stopa grecka, inaczej nazywana stopą Mortona. W tym przypadku drugi palec u stopy jest dłuższy od palucha. Ten rodzaj stopy ma 20% populacji.

Jakie cechy mają ludzie z grecką stopą?

Niektórzy uważają, że wygląd naszych stóp może określać naszą osobowość. W starożytności osoby, u których drugi palec był dłuższy od palucha, uznawane były za niezwykle inteligentne.

W dzisiejszych czasach ludziom, u których drugi palec jest dłuższy od palucha, przypisuje się również inne cechy. Uważa się, że takie osoby są kreatywne i obdarzone bogatą wyobraźnią, a także błyskotliwe i optymistycznie nastawione do życia. Mogą być także impulsywne i bardziej podatne na stres, niż osoby posiadające inne rodzaje stóp. Lubią też rządzić innymi, często dominują w związku. Takie stopy najczęściej posiadają artyści i sportowcy.

Stopa grecka i jej wpływ na zdrowie

Osoby posiadające stopę grecką mogą doświadczać pewnych problemów zdrowotnych. Mają one predyspozycje do deformacji i pewnych schorzeń.

Ze względu na nietypową długość drugiego palca, często ulega on urazom. Wszystko dlatego, że jest najbardziej obciążony. Często dochodzi też do powstania palca młotkowatego. Na jego grzbiecie mogą pojawiać się też bolesne odciski, ponieważ jest w ciągłym zgięciu. Zniekształceniom często ulegają palce od drugiego do piątego.

Posiadacze takiej stopy powinni zwrócić na to uwagę!

Deformacjom i urazom można zapobiec. Aby to zrobić, posiadacze stopy greckiej powinni przykładać szczególną uwagę do wyboru obuwia. W ich przypadku najlepiej sprawdzą się buty z szerokimi noskami.

Udostępnij: