Żyjemy w ciągłym biegu. Szkoła, praca, dom, obowiązki i nieustanne problemy. Jesteśmy otoczeni nerwami, stresem i frustracją. Już od samego rana biegiem załatwiamy wszystkie sprawy, bo brakuje czasu. Zapominamy o sobie i własnym ciele oraz duszy. Brakuje nam odpoczynku i relaksu, a to też jest przecież ważne. Zadbaj zatem o siebie, robiąc te 3 rzeczy każdego dnia.

1. Daj sobie komplement

Takie proste i mało czasochłonne, a jednak tylko niewielka ilość osób o tym pamięta. Ciągłą krytykę zmień na kilka pozytywnych słów. Nie potrzebujemy drugiej osoby, aby usłyszeć komplement. Każdego dnia znajdź w sobie coś, co ci się podoba. Jednego dnia może to być makijaż lub stylizacja. Innego natomiast uśmiech i pewność siebie. Od ciebie zależy, co dzisiaj wybierzesz. Wystarczy 5 sekund, aby poprawić sobie dzień. Stań zatem przed lustrem, spójrz w swoje odbicie i powiedz na głos komplement. Zdziwisz się, jak szybko twoje samopoczucie się zmieni.

2. Przyjemność dla duszy i ciała

Pomimo całego braku czasu i nieustannej bieganiny, każdy z nas ma coś, co uwielbia. Może to być czytanie książki, oglądanie seriali, relaksująca kąpiel, krótki spacer lub chwila na kawę z ulubioną przekąską. Nie ma znaczenia, co dla ciebie najlepiej odpowiada. Ważne jest jednak, aby każdego dnia dać sobie z 15-30 minut i robić to, co cię relaksuje. Jest to ten moment, w którym skupiasz się tylko i wyłącznie na sobie i własnym relaksie. Odrzuć myśli na temat pracy i obowiązków. Zamiast tego przenieś się myślami tam, gdzie czujesz się bezpiecznie i ciepło.

3. Zadbaj o ciszę

W obecnych czasach odruchowo kładziemy się do łóżka z telefonem w ręce i przez kolejne kilka godzin przeglądamy media społecznościowe lub przeróżne portale. Wieczorem jednak zadbaj o to, aby się wyciszyć. Odłóż telefon co najmniej pół godziny przed snem. Przygaś światła, zapal świeczkę, przewietrz pokój i pozwól sobie na wyciszenie. Jakość snu zdecydowanie się zmieni, a ty każdego ranka wstaniesz z jeszcze większą ilością energii.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img