Każdy napotyka na swojej drodze problemy. Czasami proste, a czasami trudniejsze. Co jednak, jeśli twoje problemy się nie kończą? Za jednym rozwiązanym, pojawiają się kolejne i na dodatek trudniejsze. Rodzi się wtedy pytanie, dlaczego tak się dzieje? Czasami źródło znajduje się w nas samych. Jakie rzeczy sprawiają, że nasze życie jest trudniejsze?

1. Działasz sam/a

Proszenie o pomoc nie jest oznaką słabości. Narzucanie na siebie wszystkich obowiązków, które powinny być podzielone, bardzo wymęczają człowieka. Dobrze być samodzielnym, ale każdy potrzebuje czasami pomocy w domu lub pracy.

2. Surowość wobec siebie

Obwiniasz się, że nie poświęcasz każdej chwili na swoje obowiązki? Takie postępowanie bardzo źle wpływa na twoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Twój organizm potrzebuje odpoczynku. Inaczej może na tym ucierpieć jakaś część twojego życia.

3. Perfekcjonizm

Spontaniczność też jest dobra. Nie zawsze wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Perfekcyjnie ułożony plan dnia i perfekcyjnie wykonywane czynności wprowadzają w życie pewien tryb, ale to nie znaczy, że tak musi być zawsze.

4. Poczucie winy

Nie musisz odczuwać poczucia winy, jeśli siedzisz w restauracji, zamiast zajmować się obowiązkami. Każdy potrzebuje chwili dla siebie. Zregenerowanie sił jest bardzo potrzebne. Godzinka dziennie bez wyrzutów sumienia jest jak najbardziej na miejscu.

5. Nieustępliwość

Umiejętność wyrażania własnego stanowiska jest dobrą cechą. Jednak jeśli nie potrafisz ustąpić w każdej kwestii, wtedy może dojść do problemów. Nie wszystko musi być tak jak chcesz, a ciągłe konflikty męczą. Nie ma znaczenia, czy stosujesz to w domu, czy w pracy. Jeśli nauczysz się ustępliwości w pewnych sprawach, to zobaczysz, że żyje się lżej.

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img