Robert Makłowicz: [wiek, biografia, przepisy, książki, życie prywatne, cytaty]

Robert Makłowicz to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych u lubianych krytyków kulinarnych w Polsce. Swoją popularność budował na przestrzeni lat. Dotychczas prowadził programy, pisał książki oraz często pojawiał się w telewizji. Co o nim wiadomo i jakie są jego najbardziej znane cytaty?

Co wiadomo o Robercie Makłowiczu?

Krytyk kulinarny i podróżnik urodził się 12 sierpnia 1963 roku. Wiadomo, że pochodzi z Krakowa. Co ciekawe, jest absolwentem prawa i historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na przestrzeni lat podróżował po świecie, gdzie odkrywał nie tylko inne kultury, ale także sekrety tamtejszych kuchni.

Makłowicz prócz prowadzenia programów telewizyjnych pisze felietony, książki, nagrywa filmy, które publikuje w sieci. Prywatnie jest w związku małżeńskim z producentką filmową Agnieszką. Owocem ich miłości jest dwóch synów: Mikołaja i Ferdynanda.

Robert Makłowicz jest wielki fanem Dalmacji. Co więcej, w Chorwacji posiada nawet dom, gdzie spędza co roku kilka miesięcy. Tam często nagrywa swoje vlogi, które cieszą się dużą popularnością wśród odbiorców w różnym wieku.

Robert Makłowicz: cytaty

  • Bułka tarta to nasz narodowy symbol bohaterski to nasz wkład w światową kuchnię.
  • Cebulka rumieni się na patelni jak dziewica przed nocą poślubną.
  • Najważniejsze trzy słowa dla Polski, Polaków, naszej kultury, filozofii: wódka, wojna i kiełbasa są rodzaju żeńskiego.
  • W garnku trzeba dobrze zamieszać, tak jak w życiu.
  • Cebulka rumieni się na patelni jak dziewica przed nocą poślubną.
  • Kaca można zminimalizować, ale nie zniszczyć i bardzo dobrze, bo jest to kara za to, co się wyrabiało dnia poprzedniego. Ostrzeżenie dla organizmu. Gdyby nie było kaca, masowo umierano by na marskość wątroby w wieku lat czterdziestu.
  • Sądzę, że ludzie kupują wieprzowinę nie tylko dlatego, że jest ona tania, im się też wydaje, że to jest tradycyjne polskie jedzenie, bo schabowe robiła mama i babcia, ale nie wiedzą, że już prababcia nie robiła, gdyż to jest PRL-owska potrawa.
  • W kuchni jak w soczewce skupia się historia dziejów danego regionu – migracji, polityki, powstawania i upadania monarchii.

 

źródło zdjęcia: wikipedia

Udostępnij: