Do mediów dotarła tragiczna wiadomość na temat śmierci aktora znane między innymi z „Klanu” czy „Plebanii”. Andrzej Szopa zmarł w wieku 70 lat.

Kim był Andrzej Szopa?

Andrzej Szopa był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Te ceniony aktor występował poza oceanem w Stanach Zjednoczonych. Był związany w Teatrem Kwadrat w Warszawie i Teatrem Polskim we Wrocławiu.

Znany był widzom z produkcji telewizyjnych takich jak: „Klan”, „Plebania”, „Pitbull”. W 2015 roku zagrał także w filmie „Carte Blanche”.

W ostatnim czasie, od ośmiu lat, Szopa przebywał w placówce stworzonej dla emerytowanych artystów. Aktor zmagał się z problemami z kręgosłupem. Jego stan zdrowia na tyle się pogorszył, że zamieszkał w Domu Artystów Weteranów scen Polskich z Skolimowie. Andrzej przeszedł także udar mózgu i po tym był częściowo sparaliżowany. W ostatnim czasie nie wstawał już z łóżka.

Andrzej Szopa nie żyje

Ceniony aktor zmarł w noc sylwestrową 31 grudnia 2022 roku. Wiadomość o śmierci przekazali pracownicy Domu Artystów Weteranów. W ostatnich chwilach towarzyszyła mu najbliższa rodzina.

Andrzej zmarł wczoraj około godziny 20:40. Była przy nim ukochana żona Iza, która trzymała go za rękę. Obecni byli również jego bliscy przyjaciele. Andrzej od dłuższego czasu nie wstawał z łóżka. Jego stan zdrowia w ostatnich dniach się pogorszył. Umierał zaopiekowany, wśród najbliższych mu osób. Dostał ostatnie namaszczenie – przekazali pracownicy Domu Artystów Weteranów na łamach Super Expressu.

Zdjęcie Nie żyje Andrzej Szopa. Aktor "Klanu" odszedł w wieku 70 lat #1

Rodzinie i przyjaciołom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Udostępnij:

Sklep