Książka Daphne du Maurier pod tytułem „Rebeka” od 1938 roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Klasyka połączona z thrillerem, która wciąga każdego miłośnika książek. Interesująca historia z dreszczykiem, która na długo pozostaje w pamięci.

Rebeka

Młoda nieśmiała dziewczyna pewnego dnia poznaje zamożnego wdowca Maxima de Wintera. Dziewczyna bardzo szybko decyduje się na ślub z mężczyzną, ale powoli zaczyna rozumieć swój błąd, kiedy wspólnie wyjeżdżają do posiadłości Maxima, Manderley. Uświadamia sobie, że tak naprawdę nie zna mężczyzny, który coraz bardziej się zmienia. Jakby tego było mało, w posiadłości w niewyjaśnionych okolicznościach zmarła Rebeka, poprzednia żona Maxima, a jej duch nadal przebywa w murach posiadłości.

 

Poznaj 5 dających do myślenia cytatów

 

1#

Jak wiele musi istnieć na świecie osób, które cierpiały i cierpią nadal, ponieważ nie mogą uwolnić się z sieci własnej nieśmiałości; w swoim zaślepieniu i szaleństwie budują one ogromny, sztuczny mur, który przesłania im prawdę.

 

2#

W pustym domu można czuć się równie samotnie jak w pełnym hotelu – odezwał się wreszcie. – Najgorsze jest to, że z domem łączy się tyle wspomnień.

 

3#

Podobno istnieje taka teoria, że przeżyte cierpienia udoskonalają zarówno mężczyzn jak kobiety i że aby osiągnąć coś na tym lub innym świecie, musimy przejść próbę ognia. Przeszliśmy tę próbę w całej pełni. Oboje poznaliśmy, co to jest strach, samotność i wielkie nieszczęście. Przypuszczam, że na każdego człowieka prędzej czy później przychodzi chwila próby. Każdy z nas ma swojego demona, który go tyranizuje i zadręcza, aż wreszcie trzeba mu wypowiedzieć walkę.

 

4#

Kiedy się ma dwadzieścia jeden lat, nie jest się zbyt odważnym. Dni pełne są drobnych tchórzostw, bezpodstawnych lęków. Tak łatwo się poczuć urażonym, tak szybko dotkniętym, tak rani każde ostrzejsze słowo. Dziś, pod osłoną pancerza obojętności i dojrzałości, drobne ukłucia zdarzające się co dnia są zaledwie lekkimi muśnięciami i szybko się o nich zapomina.

 

5#

Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img