Wydana w 2018 roku książka pod tytułem „10 minut i 38 sekund na tym dziwnym świecie” autorstwa Elif Shafak to podróż do życia osoby, której już nie ma. Historia prezentująca niesamowicie silną przyjaźń, która stanowi nową rodzinę dla tych porzuconych.

Ostatnia chwila

Leila już odeszła z tego świata, ale jej mózg jeszcze żyje przez kolejne 10 minut i 38 sekund. To w tym czasie pokazane jest jej całe życie. Historia, która zaczęła się od jej narodzin w małym miasteczku na wschodzie Turcji. Następnie wyjazd do Stambułu, gdzie zjeżdża się każdy, kto ucieka, aby móc zacząć na nowo żyć. Tam krok po kroku Leila poznaje ludzi, którzy z czasem stają się grupą przyjaciół, aż w końcu stanowią jedną rodzinę bez więzów krwi.

 

Wiadomość o odejściu Leili zdruzgotała jej przyjaciół i zaczynają walczyć o możliwość godnej żałoby.

 

Poznaj 6 życiowych cytatów z książki

 

1#

Traktowała swoją pamięć jak cmentarz; spoczywały tam fragmenty jej życia, pochowane w oddzielnych mogiłach, a ona nie miała ochoty ich wskrzeszać.

 

2#

Płacz, kochana. Nigdy nie wstydź się łez. Płacz, a wszyscy będą wiedzieli, że żyjesz.

 

3#

Żal jest jak jaskółka. (...) Pewnego dnia budzisz się i myślisz, że cię opuścił, ale on tylko przeniósł się w inne miejsce i grzeje piórka. Prędzej czy później wróci i ponownie zagnieździ się w twoim sercu.

 

4#

Świat zmienia się dla tego, kto poznał smak miłości, dla tego kto znalazł się w samym centrum.

 

5#

Czasem miejsce, w którym czujesz się najbezpieczniej, jest dla ciebie najmniej odpowiednie.

 

6#

Na pustyni życia głupiec podróżuje samotnie, a mędrzec z karawaną.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img