Wydana w 2016 roku książka autorstwa Nicoli Yoon pod tytułem „Ponad wszystko” to nauka życia, które do tej pory nie było znane. To poznawanie, doświadczanie, a czasem ryzykowanie. To historia o możliwości, aby po raz pierwszy zacząć żyć.

W czterech ścianach

Maddy to młoda dziewczyna, która od zawsze była zamknięta w domu. Nie mogła doświadczać tego, co jej rówieśnicy doświadczali przez całe swoje życie. Nie mogła stać w deszczu, nie mogła poczuć się lekko, pływając w basenie, nie mogła przejść gołymi stopami po ziemi. Nie miała tego wszystkiego tylko dlatego, że dziewczyna jest uczulona na wszystko. Jedyne osoby, z którymi miała kontakt przez całe swoje życie to mama i pielęgniarka.

 

Pojawiła się jednak okazja. Maddy może zmierzyć się ze światem, którego nie miała okazji jeszcze poznać. To sprawia, że poznaje Olly’ego. Był to moment, który na stałe zmienił życie dziewczyny.

 

Poznaj 7 życiowych cytatów z książki

 

1#

Bezpieczeństwo to nie wszystko, życie nie polega jedynie na oddychaniu.

 

2#

Jedno pragnienie rodzi kolejne. To jak studnia bez dna.

 

3#

Może dorastanie wiąże się z rozczarowywaniem ludzi, których kochamy.

 

4#

Życie może skręcić w dowolnej chwili w jednym z tysięcy kierunków. Być może istnieją wersje życia obejmujące wszystkie twoje wybory i wszystko to, co odrzucasz.

 

5#

Jeśli człowiek nie żałuje, znaczy że nie żył.

 

6#

To właśnie dlatego ludzie się dotykają, czasem słowo to za mało.

 

7#

Każdy wydech upewnia mnie, że nie tylko jestem żywa, ale żyję.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img