Jedna z ulubionych powieści przygodowych dla młodzieży. Napisana przez Henryka Sienkiewicza publikowana w odcinkach w latach 1910–1911. Była bestsellerem na całym świecie.

Przygoda

Bohaterowie książki, Staś i Nel, spotkali na swojej drodze wiele przygód. Tych dobrych i tych złych. Zagubione dzieci pragnęły wrócić do ojców, ale musiały samodzielnie pokonać trasę od Port-Saidu do El-Fajum. W czasie podróży zmagali się z porywaczami i chorobami. Staś był zmuszony, aby w wieku 14 lat stać się prawdziwym mężczyzną. Dowiedzieli się jednak na czym polega prawdziwa przyjaźń, zaufanie i wytrwałość. Niesamowite przygody dwójki dzieci stały się fascynujące dla młodych i dorosłych czytelników.

Oto 5 cytatów z książki „W pustyni i w puszczy”

1.

Słuchaj, Stasiu! Śmiercią nie wolno nikomu szafować, ale jeśli ktoś zagrozi twej ojczyźnie, życiu twej matki, siostry lub życiu kobiety, którą ci oddano w opiekę, to pal mu w łeb, ani pytaj, i nie czyń sobie z tego żadnych wyrzutów.

2.

Nie, Stasiu... ja nie chcę płakać... tylko mi się tak... oczy pocą.

3.

Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy.

4.

Dzień dobry, kochany słoniu! Ja wiem, że nie zrobisz mi nic złego, więc przyszłam, żeby ci powiedzieć dzień dobry... i mam tylko te kwiatki...

5.

Słowa nie powinny być większe od czynów.

Udostępnij:


Sklep


Zobacz więcej

subscribe img