Prezentujemy listę książek, które warto przeczytać w 2022 roku. Przedstawiamy tytuły które inspirują,

„Projekt Riese”, Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz, niekwestionowany mistrz polskiego kryminału, nowy rok zaczyna nową książką.

Riese to kiedyś największy projekt nazistowskich Niemiec, a obecnie jedna z turystycznych atrakcji Gór Sowich. Gdy pięcioro turystów postanawia zagłębić się w podziemne korytarze, nie spodziewają się, że będzie miała miejsce tragedia. Dochodzi do trzęsienia, stropy ulegają zawaleniu, odcinając ich od świata zewnętrznego. Choć robią wszystko, aby przeżyć, powoli uświadamiają sobie, że na powierzchni wydarzyło się coś strasznego. Być może oni są jedynymi ludźmi, którym udało się to przetrwać….

„Czarne skrzydła czasu”, Diane Setterfield

„Czy jeden nieprzemyślany akt okrucieństwa może położyć się cieniem na całym ludzkim życiu?”

Taki zdanie znajdziemy na okładce książki  będzie dopiero początkiem serii tragicznych wydarzeń w życiu Williama Bellmana.

Will jako mały chłopiec, strzałem z procy, nieumyślnie zabił kruka. Po latach założył rodzinę i dobrze prosperujący interes, wydawałoby się, że los mu sprzyja. Jednak niebawem w jego życiu dochodzi do wielu tragedii. Los zaczyna wymierzać sprawiedliwość, a śmierć zbiera żniwo wśród jego bliskich. Czy to wszystko związane jest z pojedynczym aktem okrucieństwa z przeszłości?

„Jak mniej się męczyć w zwyczajnym świecie. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”, Christel Petitcollin

Autorka książki zadaje swoim czytelnikom następujące pytania:

  • Czujesz czasem przytłoczenie lub frustrację ludźmi wokół siebie?
  • Drażnią cię banalne rozmowy o niczym?
  • Wydaje ci się, że wszyscy wokół wiedzą, o co chodzi w danej sytuacji i tylko ty się w niej nie odnajdujesz?
  • Uważasz, że reguły, zgodnie z którymi zbudowany jest ten świat, są niesprawiedliwe, bezsensowne i zupełnie do ciebie nie pasują?
  • Nie mieścisz się w żadnych schematach, w których zwykli ludzie wydają się tak dobrze funkcjonować?

Szukając odpowiedz na nie, wyjaśnia schematy myślenia i postępowania pewnych osób. Ukazuje różnice między światem osób wysoko wrażliwych i  bez końca analizujących, a zwyczajnych ludzi. Udziela odpowiedzi, dlaczego czasem trudno im się odnaleźć i zmierzyć z codziennością. Podpowiada jak poczuć się dobrze w ich towarzystwie i znaleźć z nimi wspólny język.

„Perfect on paper”, Sophie Gonzales

Darcy Phillips w swojej szkole prowadzi anonimową poradnię związkową. Choć wydawałoby się, że o miłości wie wszystko, w rzeczywistości wcale tak nie jest. Innym pomaga uporać się z każdym problemem miłosnym, ale jej życie nie wygląda tak kolorowo.

Pewnego razu chłopak, którego nie cierpi, przyłapuje ją na tym, że jest autorką miłosnych porad. W zamian za dotrzymanie tajemnicy chce, żeby Darcy pomogła mu odzyskać byłą dziewczynę. Od tej pory wszystko może jeszcze bardziej się skomplikować.. I tak się właśnie dzieje.

źródło okładki: https://www.instagram.com/sikorrkaa/

Udostępnij:

Sklep