Praca – zachowania, które doprowadzają twoich współpracowników do szału

Bez względu na to, jak długo pracujemy w jednym miejscu, to należy zachować pewną kulturę. Nasze lub innych nawyki nie zawsze będą odpowiadać reszcie. Niektóre jednak zachowania zupełnie nie powinny mieć miejsca w pracy i wśród innych współpracowników. Powód? Zachowania te są wyjątkowo irytujące i zupełnie nie na miejscu.

Częste używanie wulgarnych słów

Ludzie przeklinają zazwyczaj w momencie, kiedy nie potrafią poradzić sobie z emocjami. Używanie takiego słownictwa w miejscu pracy jest niekulturalne i nieprofesjonalne. Jeśli czujesz, że zaczynają buzować w tobie nerwy, to najlepiej jest wziąć kilka oddechów lub opuścić na chwilę pomieszczenie, aby się uspokoić.

 

Ciągły bałagan

Dom jest twoją prywatną sferą, a więc od ciebie zależy, jak go prowadzisz. Miejsce pracy jest jednak wspólne. Należy zatem zadbać o porządek w miejscach, z których korzystamy – kuchnia, biurko, łazienka.

 

Brak punktualności 

Bycie punktualnym jest bardzo ważne w pracy. Zdarzają się wyjątki, ale ciągłe spóźnianie się jest sygnałem o twoim braku profesjonalizmu i braku zaangażowania. Reszta pracowników zaczyna odczuwać, że tak naprawdę tobie nie zależy.

 

Dbanie o wygląd na oczach innych

Czesanie włosów, poprawianie ubrania, używanie różnych perfum, czy poprawianie makijażu powinno mieć miejsce poza miejscem pracy. Jeśli już jednak bardzo potrzebujemy coś poprawić, to najlepiej udać się do łazienki.

 

Głośne rozmowy

W miejscu pracy każdy chce się skupić na wykonywaniu swoich obowiązków. Głośne rozmowy telefoniczne lub z innymi pracownikami przeszkadzają i wybijają z rytmu. Człowiek nie może się skupić, a na dodatek może popełnić błąd. Jakiekolwiek głośne rozmowy lepiej przenieść w inne miejsce lub poczekać do zakończenia pracy.

 

Wszystko na „nie”

Współpraca polega na kompromisach, wychodzeniu z pomysłem i inicjatywą oraz akceptowaniu pomysłów innych. Jeśli jednak ciągle jesteś negatywnie nastawiony i wszystko widzisz w ciemnych barwach, to reszta pracowników przestanie odczuwać przyjemność współpracy z tobą.

 

Poświęcanie czasu na inne rzeczy

Przeglądanie telefonu, ciągłe rozmowy i sprawdzanie mediów społecznościowych potrafią pochłaniać dużą ilość czasu. W pracy jednak powinniśmy się skupić na wykonywaniu obowiązków, zamiast sprawdzać zdjęcia znajomych. Na takie czynności powinniśmy mieć czas po pracy.

 

Kontrowersyjne tematy

W miejscu pracy jak najbardziej powinno dochodzić do rozmów. Dzięki temu pracownicy lepiej się dogadują, a więź między nimi staje się silniejsza. Należy jednak wiedzieć na jakie tematy z nimi rozmawiać. Poruszanie tych kontrowersyjnych lub kwestii politycznych nie jest najlepszym pomysłem. Może dojść do niepotrzebnej wymiany zdań oraz konfliktu. W końcu nie wszyscy muszą się zgadzać z naszymi poglądami.

 

Uważanie się za kogoś lepszego

Każdy w pracy popełnia błędy i zawsze warto subtelnie zwrócić na to uwagę. Problem pojawia się wtedy, kiedy błędy innych wykorzystujesz, aby upokorzyć daną osobę i pokazać się z tej lepszej, mądrzejszej strony. Uważanie się za kogoś lepszego z pewnością nie zbuduje szacunku do twojej osoby.

 

Nie dbasz o higienę

Higiena osobista jest bardzo delikatnym tematem, o którym pracownicy nie chcą rozmawiać. Nie zmienia to jednak faktu, że jej brak przeszkadza innym. W pracy powinno się zatem dbać o czystość i higienę. W innym przypadku ludzie zaczną uważać, że nie traktujesz poważnie siebie, współpracowników oraz swojej pracy.

Udostępnij: