Nie da się przewidzieć przyszłości, a więc każdy z nas musi się zmierzyć z nieznanymi sytuacjami. Brak przygotowania sprawia jednak, że czujemy się przytłoczeni i nie potrafimy się odnaleźć. To sprawia natomiast, że stoimy w miejscu i nie możemy się dostosować. Jak zatem poradzić sobie z nieznanym, aby osiągnąć sukces?

Nieznane jest nieuniknione

Bez względu na to, co chcemy, to każdy z nas będzie musiał się zmierzyć z nieznanymi sytuacjami. Jest to nieuniknione, a więc musimy być na to przygotowani. Akceptacja zmian pozwoli na lepsze dostosowanie się i zaoszczędzenie energii, jako że zwalczanie takich sytuacji niczego dobrego nie przyniesie. Znajdujesz się w takiej rzeczywistości, a więc zaprzeczanie temu do niczego dobrego cię nie poprowadzi. Lepiej jest zatem wykorzystać swoją siłę, aby szybciej odnaleźć się w nowej sytuacji.

Cele

Cele prowadzą nas przez życie i nakierowują nas na odpowiednie tory. Wydaje się, że nieznane sytuacje są dla nas przeszkodą i powstrzymują nas od osiągnięcia swoich celów. W rzeczywistości jednak mogą one okazać się jeszcze lepszą okazją, aby szybciej dotrzeć tam, gdzie chcemy. Przystosowanie się do nowej sytuacji sprawi, że będziemy mogli wykorzystać jej zalety, aby zbliżyć się do naszego upragnionego celu.

Plan B

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć niespodziewanych i nieznanych sytuacji, a więc planując coś, zawsze należy mieć w zanadrzu plan B. Pozwoli nam to zabezpieczyć nasz cel i łatwiej będzie nam zmierzyć się z nieznanym. Zachowanie pewnej elastyczności umożliwia nam szybsze i lepsze dostosowanie się do sytuacji, w której możemy się znaleźć. Dzięki temu bez większych komplikacji pozbędziemy się problemu i ruszymy w stronę naszego celu.

Odpuść kontrolę

Nieznane i nieprzewidziane sytuacje zawsze będą się pojawiać w naszym życiu, a więc przy planowaniu czegoś, powinniśmy zostawić miejsce na takie właśnie wydarzenia. Jest to kolejny przykład elastyczności. Człowiek nie jest w stanie kontrolować wszystkiego, a jeśli właśnie do tego dąży, to naraża się na większe nerwy, złość i frustrację. Przez to natomiast uniemożliwia sobie logiczne myślenie, co natomiast skutkuje trudnościami w znalezieniu rozwiązania.

Nie daj się ponieść emocjom

Zachowanie zimnej krwi w takich sytuacjach jest bardzo często złotym środkiem. Zazwyczaj człowiek panikuje, jeśli znajduje się w nowej i nieznanej sytuacji. Nie wie, co ma ze sobą zrobić oraz nie potrafi się odnaleźć. W takiej sytuacji przede wszystkim należy zachować spokój. Na spokojnie podejść do wyzwania i przeanalizować wszystkie możliwe opcje. Nastawianie się tylko na jeden scenariusz (dobry lub zły) nie sprawi, że problem sam zniknie. Należy działać rozważnie i z głową na karku.

Nieznane sytuacje potrafią nas zaskoczyć. Pewne jest jednak, że będą one się pojawiać w naszym życiu, a więc to już daje nam przewagę. Stawienie im czoła nie jest natomiast takie straszne, jak może nam się wydawać.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img