W życiu spotyka nas wiele zmian. Nie powinniśmy się ich bać i przed nimi chronić. Zmiany są niezbędne, abyśmy mogli stale się rozwijać, stawać coraz lepszymi i realizować swoje cele i marzenia. Dowiedz się, jak przygotować się na zmiany w życiu.

Jak przygotować się na zmiany w życiu?

Przed Tobą podjęcie poważnej decyzji, życiowe rewolucje i duże zmiany? Ty zamiast być podekscytowany i otwarty na nowe możliwości, tylko denerwujesz się i stresujesz? Zakładasz najgorsze scenariusze i boisz się porzucić swoje dotychczasowe życie. Nie jesteś z tym sam, wiele osób tego doświadcza. Przeczytaj poniżesz wskazówki, które pomogą Ci się przygotować na życiowe zmiany.

Uruchom wyobraźnię

Zamknij oczy, oddychaj głęboko i wyobraź sobie zmiany, które Cię czekają. Pomyśl o nowej sytuacji i zastanów się, co w związku z nią czujesz. Wyobraź sobie, jak to będzie, gdy osiągniesz swój cel. Jakie uczucia Ci towarzyszą? Cały czas głęboko oddychaj, to pomoże Ci się uspokoić i ukoić nerwy. Twoje ciało oswoi się z myślą o czekających Cię zmianach. Opuści Cię napięcie i zdenerwowanie.

Zacznij od siebie

Pamiętaj, że możesz zmienić jedynie siebie, masz ograniczone możliwości wpływu na otaczający Cię świat i ludzi. Wszelkie zmiany należy zacząć właśnie od siebie, ponieważ to Ty jesteś odpowiedzialny za swoje życie i efekty swoich działań.

Żyj tu i teraz

Pamiętaj, że Twoje życie zaczyna się tu i teraz. Nie trzymaj się kurczowo przeszłości i pozbądź się złudzenia spokoju i stabilizacji. Pamiętaj, że wszystko wokół się zmienia i musimy się do tego dostosować. Masz realny wpływ na obecną chwilą i planowanie przyszłości, więc zacznij działać. Żyj tu i teraz!

Nie twórz czarnych scenariuszy

Nie wyobrażaj sobie najgorszego i nie pisz czarnych scenariuszy. Nie próbuj zgadywać przyszłości, ani przewidywać tego, co się zdarzy. Jedynie co możesz zrobić, to skupić się na sobie i sprawach, na które masz wpływ. W ten sposób jak najlepiej przygotujesz się do czekającej Cię zmiany. Na przykład jeśli zmieniasz pracę, nie zastanawiaj się nadmiernie, jak sobie poradzisz, czy dogadasz się z szefem lub nowymi kolegami. Zdobądź informację o firmie, skup się na faktach i przygotuj się tak, by dobrze się zaprezentować w pierwszych dniach.

Udostępnij:

M A


Zobacz więcej


Sklep

subscribe img