Zmarł brytyjski aktor Stephen Geif znany widzom głównie z roli w serialu „The Crown”. Informację o śmierci gwiazdy przekazał jego agent Barnaby Edwards. Geif odszedł w wieku 78 lat.

Kim był Stephen Greif?

Aktor urodził 1944 r. w miasteczku Sawbridgeworth kilkadziesiąt kilometrów od Londynu. Początkowo nie wiązał swojej przyszłości z aktorstwem i pracował miedzy innymi w fabryce telewizorów, radioodbiorników. Gdy w końcu okdyrł swoje zamiłowanie do aktorstwa zaczął uczęszczać do Royal Academy of Dramatic Art. Ukończył uczelnię z wyróżnieniem. Swoją karierę rozpoczął w wieku 24 lat, gdy po raz oerwszy pojawił się na deskach teatru. Pojawiał się także w produkcjach filmowych. Zagrał w ponad 130 filmach oraz produkcjach telewizyjnych dubbingowych. W latach 70-tych występwoał w serialu science fiction „Blake’s 7”. D tego czasu zagrał m.in. w Cassanovie”, „Zmartwychwstały”, „Złota dama”, „Alienista”, „Spartan”.

W ostatnim czasie przez widzów kojarzony był z czwartego sezonu serialu The Crown”.

Nie żyje Stephen Greif

Stephen Greif zmarł 23 grudnia, a o śmierci aktora zaraz po świętach poinformował jego agent Barnaby Edwards, który zamieścił oświadczenie:

Z wielkim smutkiem ogłaszamy śmierć naszego wspaniałego klienta Stephena Greifa. Jego bogata kariera obejmowała liczne role na ekranie i na scenie, w tym w Teatrze Narodowym, RSC i na West Endzie. Będziemy za nim bardzo tęsknić - napisał w publicznym oświadczeniu Barnaby Edwards.

Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci brytyjskiego aktora.

Rodzinie i przyjaciołom składamy głębokie wyrazy współczucia.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje Emilian Kamiński

Udostępnij:

Sklep