Zmarł wybitny aktor i reżyser Emilian Kamiński. Zmagał się z ciężką chorobą. Informację o śmierci aktora potwierdziła rzeczniczka prasowa Teatru Kamienica, Patrycja Pawlik. Aktor odszedł w wieku 70 lat.

Kim był Emilian Kamiński?

Aktor urodził się 10 lipca 1952 roku w Warszawie. Zadebiutował w „Niemcach” w 1976 roku, a w latach 80-tych był współtwórcą Teatru Domowego. Ponadto był autorem wielu sztuk oraz słuchowisk. W 2009 roku założył Teatr Kamienica. Pojawiał się także w produkcjach serialowych takich jak „Klan” czy „M jak Miłość”. Prywatnie był mężem aktorki Justyny Sieńczyłło oraz ojcem trójki dzieci: Natalii, Cypriana oraz Kajetana. Jego młodsza siostra, Dorota Kamińska także jest aktorką.

Nie żyje Emilian Kamiński

Emilian Kamiński od jakiegoś czasu zmagał się z ciężką chorobą. W lutym tego roku aktor przyznał, że przeszedł operację ze względu na problemy z oddychaniem.

To być może są jakieś sprawy "pocovidowe", nie mam żadnego problemu, normalnie pracuję. Grałem w weekend sztukę "W obronie jaskiniowca", która jest strasznie wymagająca, więc chyba ze zdrowiem jest dobrze – mówił w lutym Kamiński.

Niestety, aktor zmarł nad ranem 26 grudnia. Informację o jego śmierci potwierdziła Patrycja Pawlik, rzeczniczka prasowa Teatru Kamienica.

Dziś o godzinie 7.30, po długiej i ciężkiej chorobie zmarł Emilian Kamiński, twórca i dyrektor Teatru Kamienica, aktor i reżyser. Odszedł przy rodzinie, w swoim domu w Józefowie. Nie ma słów, które potrafiłyby wyrazić smutek i żal pozostawiony w naszych sercach…" – czytamy na profilu Teatru Kamienica na Facebooku.

Rodzinie i Przyjaciołom składamy głębokie wyrazy współczucia.

Udostępnij:

Sklep