Nie żyje gwiazda Netflixa! Zagadkowa śmierć 52-latki

Nie żyje Cecilia Gentili znana aktywista i aktorka. 56-letnia gwiazda zdobyła popularność, grając między innym w głośnym serialu "Pose", który zobaczyć można było na platformie Netflix.

Informacje o śmierci Cecilii Gentili pojawiły się na oficjalnym profilu aktywistki, która od lat walczyła o równość i akceptację dla osób transpłciowych i całej społeczności LGBTQ+. Rozpoznawalność zdobyła także grając w popularnym na Netfixie serialu "Pose", który przybliża historie społeczności LGBT.

Nasza ukochana Cecilia Gentili odeszła dziś rano, aby nadal czuwać nad nami duchem. Bądźcie dla siebie delikatni i kochajcie się nawzajem z dzikością. Więcej informacji na temat usług i tego, co ma nadejść, będziemy udostępniać w najbliższych dniach. W tym czasie prosimy o prywatność, czas i przestrzeń na żało - napisano na profilu

Pod postem pojawiło się wiele komenatrzy. Interrnauci byli zdruzgotani, podkreślając, jak wiele dobrego zrobiła w swoim życiu Cecilia.

Całkowicie złamane serce. Nasza społeczność nigdy nie będzie taka sama bez ciebie, Cecilio. Dziękujemy za to, że dajecie nam tak wiele, nieubłaganie, każdego dnia. Zmieniłeś tak wiele istnień
Zmieniłeś świat. Bardzo Cię kochamy. Nigdy Cię nie zapomnimy.

Kim była Cecilia Gentili?

Cecilia Gentili była argentyńską aktywistką, aktorką, pisarką i mówczynią, która mieszkała w Stanach Zjednoczoynych. Znana jest przede wszystkim z zaangażowania w obronę praw osób transpłciowych oraz z pracy na rzecz społeczności LGBTQ+. Gentili była założycielką i dyrektorką Transgender Equity Consulting, firmy zajmującej się edukacją i doradztwem w zakresie sprawiedliwości dla osób transpłciowych. Przed rozpoczęciem swojej działalności jako konsultantka, pracowała w różnych organizacjach non-profit, w tym w Gay Men's Health Crisis (GMHC), gdzie zajmowała się kwestiami związanymi z HIV/AIDS w społeczności LGBTQ+.

Gentili często dzieli się swoimi doświadczeniami jako osoba transpłciowa, mówiąc otwarcie o trudnościach, z jakimi musiała się zmierzyć, w tym dyskryminacji, przemocy i problemach z dostępem do opieki zdrowotnej. Jej historia życia byłą inspirującą dla wielu ludzi i pomaga zwiększać świadomość na temat wyzwań, przed którymi stoją osoby transpłciowe.

Cecilia Gentili dała się poznać także jako aktorka i zagrała gościnnie w ogromnie popularnym serialu "Pose", którego premiera miała miejsce 2018 roku. Netflix nabył prawa do dystrybucji serialu, który stał się jednym z najpopularniejszych na świecie. Cecilia zagrała w serialu postać Pani Orlando.

Nie wiadomo oficjalnie, co było powodem śmierci gwiazdy. Cecilia Gentili zmarła w wieku zaledwie 52 lat.

Zdjęcie Nie żyje gwiazda Netflixa! Zagadkowa śmierć 52-latki #1

Udostępnij: