Tragiczne wieści! Nie żyje Donald Sutherland!

Donald Sutherland, amerykański aktor pochodzenia kanadyjskiego, który otrzymał honorowego Oscara za całokształt twórczości, zmarł w wieku 88 lat. Informację o jego śmierci przekazał w mediach społecznościowych jego syn, Kiefer Sutherland. „Kochał to, co robił i robił to, co kochał, i nie można prosić o nic więcej. Dobrze przeżyte życie" - czytamy w jego wpisie.

Donald Sutherland nie żyje!

Według amerykańskich mediów, Donald Sutherland zmarł w czwartek w Miami po długiej chorobie. Legendarny aktor odszedł w wieku 88 lat, przyczyna jego śmierci nie została podana.

Zdjęcie Tragiczne wieści! Nie żyje Donald Sutherland! #1

Kultowego aktora i zdobywcę Oscara żegnają najbliżsi

Informację o jego śmierci przekazał w mediach społecznościowych syn, Kiefer Sutherland.

Z głębokim żalem informuję, że zmarł mój ojciec, Donald Sutherland. Uważam, że był jednym z najważniejszych aktorów w historii filmu. Nigdy nie zniechęcał się rolą, dobrą, złą czy brzydką- pożegnał go syn.

Dodał, że Donald Sutherland:

uwielbiał to, co robił i robił to, co uwielbiał. Nie można chcieć niczego więcej. To było dobrze przeżyte życie.

Donald Sutherland- życie i kariera

Donald Sutherland przyszedł na świat 17 lipca 1935 roku w Saint John. W wieku 22 lat wyjechał do Wielkiej Brytanii, gdzie kształcił się w London Academy of Music and Dramatic Art.

ZOBACZ TAKŻE: Ministerstwo wydało ważny komunikat związany z BLIKIEM! Grozi utratą pieniędzy…

Studiował też w Victoria College w Toronto, gdzie poznał swoją pierwszą żonę, Lois Hardwick, jednak ich małżeństwo zakończyło się rozwodem. W latach 70. był zdecydowanym przeciwnikiem wojny w Wietnamie. Został uhonorowany Orderem Kanady. W 1966 roku poślubił Shirley Douglas, z którą miał syna Kiefera oraz jego bliźniaczkę Rachel. Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem cztery lata później. W 1972 roku poznał Francine Racette, z którą miał trzech synów: Roega, Rossifa i Angusa.

Zagrał wiele niezapomnianych ról, które na zawsze pozostaną w pamięci jego fanów. Można go było podziwiać w takich kinowych hitach jak "Parszywa dwunastka", "Złoto dla zuchwałych", "Orzeł wylądował" oraz "Duma i uprzedzenie". W ostatnich latach błyszczał w serii "Igrzyska śmierci" i filmie "Ad Astra". Miłośnicy seriali pamiętają go jako kultowego "Sokole Oko" z "MASH".

Udostępnij: