Okres majówki jest jednym z ulubionych okresów w ciągu roku, gdzie każdy może odpocząć od pracy, obowiązków i zmartwień. Bez względu na to, jaka pogoda nas powita w te wolne dni, jest to czas, w którym można sięgnąć po nową książkę i nadrobić zaległości. Oto książki, które wciągną Cię w ich własny świat!

„Za zamkniętymi drzwiami” B.A. Paris

Idealna para z idealnym życiem. Piękni i bogaci. Przystojny Jack i elegancka Grace są przykładem prawdziwie zakochanej pary, która jest szczęśliwa i wszędzie pokazuje się razem. Taki piękny obraz jest jednak tylko dla otoczenia, a więc co dzieje się za zamkniętymi drzwiami?

Zdjęcie TOP 10 idealnych książek na udaną majówkę i nie tylko! #1


„Opowieść o miłości i mroku” Oz Amos

Akcja rozgrywa się w okresie tragicznych losów narodu żydowskiego. Powrót do dzieciństwa, samobójstwo matki oraz wspominanie przeszłości rodziny, jak i Izraela. Temat książki jednak nie jest przypadkowy. Oz przedstawia swoją autobiografię, historię swojej rodziny.

Zdjęcie TOP 10 idealnych książek na udaną majówkę i nie tylko! #2


„Serce umiera ostatnie” Margaret Atwood

Powieść pełna absurdu, śmiechu i smutku. Kryzys sprawił, że bohaterowie żyją wśród przemocy i niebezpieczeństwa. Dla przetrwania biorą udział w projekcie, w którym przez miesiąc żyją na wysokim poziomie, dostają dom i pracę, a kolejny miesiąc muszą spędzić w więzieniu. Wszystko wydaje się być uporządkowane, ale sprawy komplikują się, kiedy w ich domu zaczyna mieszkać inna para i wchodzą z nimi w obsesyjną relację.

Zdjęcie TOP 10 idealnych książek na udaną majówkę i nie tylko! #3


„Żądło namiętności” Mia Sheridan

Życie podąża własnymi ścieżkami, a co kiedy los dwóch totalnie odmiennych ludzi postanowi ich połączyć? Bohaterowie doskonale wiedzą, że ich znajomość to chwilowy romans. Mają świadomość, że ich charaktery i podejście do życia są zupełnie inne, ale mimo wszystko nie mogą o sobie zapomnieć. Po latach los postanowił na nowo ich połączyć. Czy wtedy uda im się przezwyciężyć przeciwności?

Zdjęcie TOP 10 idealnych książek na udaną majówkę i nie tylko! #4


„Oddam ci słońce” Jandy Nelson

Tytuł i okładka wyglądają na pozytywną książkę, pełną śmiechu, radości i zabawnych sytuacji. Jest jednak inaczej. Książka ta jest idealna dla tych, którzy lubią się wzruszać i potrzebują czegoś, co poruszy ich emocje.

Zdjęcie TOP 10 idealnych książek na udaną majówkę i nie tylko! #5


„Niebieskie migdały” Katarzyna Zyskowska Ignaciak

Jak każdy doskonale wie, nie każda kobieta posiada instynkt macierzyński. Do tego po ciąży nie zawsze udaje się wrócić do tej samej figury, co kiedyś. Tak też miała bohaterka książki, którą dodatkowo porzucił partner i musiała zmagać się z matką – fanatyczką oraz przyjaciółmi, którzy usiłują umawiać ją na kolejne randki.

Zdjęcie TOP 10 idealnych książek na udaną majówkę i nie tylko! #6


„Nie posiadamy się ze szczęścia” Karen Fowler

Napięci, nowe fakty i wątki, zwroty akcji i brak oczywistych rzeczy sprawia, że książkę chce się czytać na jednym wdechu.

Zdjęcie TOP 10 idealnych książek na udaną majówkę i nie tylko! #7„Pod słońcem Toskanii” Frances Mayes

Każdy nie raz czuje zmęczenie i ma wrażenie, że już na nic nie ma sił. Wtedy najchętniej by było rzucić wszystko i wyjechać w miejsce, które da spokój i wyciszenie. Tak też zrobiła bohaterka, która zaczęła swoje życie na nowo. Fabuła książki nie powali na kolana, ale jest idealna do odpoczynku i rozmarzenia.

Zdjęcie TOP 10 idealnych książek na udaną majówkę i nie tylko! #8


„Głosy starego morza” Norman Lewis

Powrót do tego, co już minęło. Słoneczna Hiszpania i niesamowity klimat sprawią, że majówkowy odpoczynek będzie idealny.

Zdjęcie TOP 10 idealnych książek na udaną majówkę i nie tylko! #9


„Weranda pełna słońca” Juliette Fay

Życiowa książka pełna mądrości. Porusza codzienne sprawy naszego prawdziwego życia. Bohaterka książki po śmierci męża zostaje sama z dwójką dzieci. Jej świat się zawala i musi znaleźć siłę, aby ruszyć do przodu. Okazuje się, że nie jest sama i znajduje się w gronie osób, które chcą jej pomóc.

Zdjęcie TOP 10 idealnych książek na udaną majówkę i nie tylko! #10


+
Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img