Wydana w 2017 roku książka pod tytułem „Światło, które utraciliśmy”, autorstwa Jill Santopolo, przedstawia, jak jedno wydarzenie potrafi zmienić cały nasz pogląd na życie. Jedna tragedia, która uświadamia, jak życie potrafi być kruche i jak bardzo należy z niego korzystać. Nikt jednak nie powiedział, że będzie łatwo...

Życie to pasja i miłość

11 września 2001 rok był dniem tragedii oraz datą spotkania Lucy i Gabe. Oboje wstrząśnięci wydarzeniami związanymi z WTC postanawiają sięgać po życie pełnymi garściami. Zaczynają rozumieć, że życie opiera się na pasji i miłości, a więc decydują się na wspólne kroczenie przez świat. Szczęście jednak nie trwa długo, kiedy Gabe decyduje się na rolę reportera na Bliskim Wschodzie, a Lucy dowiaduje się o tym w momencie, kiedy produkowany przez nią program zostaje nagradzany. Ta jedna decyzja doprowadzi do wielu innych, które będą musiały być podjęte przez Lucy na przestrzeni lat. Czy ostatecznie miłość wygra?

Poznaj 7 prawdziwych cytatów z książki

1#

To właśnie miłość. Sprawia, że człowiek czuje się nieskończony i niezwyciężony, jakby cały świat stanął przed nim otworem. Niestraszne mu żadne przeszkody, a każdy dzień jest pełen cudów.

2#

Prawdziwe oblicze ukazujemy tylko tym, na których nam najbardziej zależy.

3#

Niekiedy jedna chwila decyduje o naszym dalszym losie.

4#

Niekiedy życie wlecze się żółwim tempie, dzień za dniem, aż któregoś razu przytrafia nam się coś, co sprawia, że zatrzymujemy się, zdając sobie sprawę z nieubłaganego upływu czasu.

5#

Niektórzy ludzie tylko na chwilę pojawiają się w naszym życiu, znikając z niego potem na dobre. I nawet jeśli kiedyś jeszcze ich spotkamy, wymieniamy tylko zdawkowe ' Cześć, co słychać?'. Inne relacje wytrzymują próbę czasu i gdy dochodzi do spotkania po latach, zachowujemy się tak swobodnie, jakby czas się zatrzymał.

6#

Drogi mają to do siebie, że czasem ponownie się schodzą. Niekiedy los daje nam drugą szansę i pozwala nam wrócić na tę samą ścieżkę.

7#

Patrzymy na świat przez pryzmat naszych pragnień, żalów, nadziei i lęków.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img