Wydana w 2019 roku książka Joanny Jax „Milczenie aniołów” to historia o nowym lepszym starcie, a jednak powracającej okrutnej przeszłości. O ludziach z różnymi planami, poglądami i demonami, które nieustannie przypominają o sobie.

Nowa rzeczywistość

Lata pięćdziesiąte to czas, w którym każdy stara się otrząsnąć po dotkliwych wydarzeniach. Wszyscy starają się zacząć na nowo, kiedy tak naprawdę nie jest to takie łatwe. Demony przeszłości, podział społeczeństwa i nowa rzeczywistość to świat, który obecnie otacza bohaterów książki. Historia przedstawia czasy PRL-u i żyjących wtedy ludzi, którzy szukają marzeń, celu oraz nadziei.

Poznaj 6 refleksyjnych cytatów z książki

1#

Bo dobrzy ludzie są silni jedynie swoją dobrocią. i kiedy nadchodzi dzień, że już nie mogę być dobrzy, bo nikt ich nie docenia, stają się słabi.

2#

(…) anioły milczą, a jedynie diabeł lubi dużo gadać. To nie jest prawda, diabeł także potrafił mieć swoje tajemnice.

3#

Miłość, która cię zatrzymuje w miejscu, nie jest warta, aby ją pielęgnować.

4#

Żyjemy w czasach, kiedy możemy sobie pozwolić na prawdomówność. Chociaż myślę, że i ty pewnego dnia zderzysz się z tym problemem i będziesz się zastanawiał, czy lepiej jest skłamać, czy zranić kogoś nadmierną szczerością.

5#

Kiedy człowiek jest młody, patrzy na drugą osobę zmysłami. Liczy się wygląd, zapach, smak. Z czasem jednak zaczyna szukać czegoś więcej… Pięknej duszy.

6#

Uwierz, synku, prawda niekiedy bywa zabójcza. I ryzykowna.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img