• Okładka artykułu Tom Hanks wymienia 6 zasad szczęśliwego i udanego związku. Jest z żoną 31 lat!
  88
  08 Lip 2019

  Tom Hanks wymienia 6 zasad szczęśliwego i udanego związku. Jest z żoną 31 lat!

  • #związek
  • #druga połówka
  • #kobieta
  • #mężczyzna
Nikogo nie dziwi rozwodząca się para. Niestety, coraz trudniej jest pozostać nam w długoletnich związkach. Nie inaczej jest z gwiazdami światowego formatu z Hollywood. Gdy słyszymy, że kolejne małżeństwo znanej pary właśnie dobiegło końca, nie wywołuje to zaskoczenia. Najpiękniejsze i wyglądające na najlepiej dobrane pary rozstają się. Pośród nich znajdują się jednak wyjątki ...
Przeżyć wspólnie ponad 30 lat i nadal być szczęśliwym w związku? Sekret długiego wspólnego życia znają Tom Hanks i jego żona Rita Wilson. Chcesz go poznać?

1. Nie bierz ślubu przed 30

Para spotkała się w 1985r na planie filmu Wolontariusze. Grali zakochaną w sobie parę. Ich uczucie zaczęło kwitnąć także poza planem, choć oboje pozostawali wtedy w związkach. Tom Hanks miał w tym czasie żonę i dwójkę dzieci, a Rita Wilson narzeczonego. Po trzech latach związku aktor był już po rozwodzie i brał ślub z nową miłością. Czasem potrzebny jest czas, aby zdać sobie sprawę, że właśnie spotkało się swoją drugą połówkę – ta dwójka wiedziała to od pierwszego spotkania. Dzisiaj Tom Hanks przyznaje, że pierwsze małżeństwo było zawarte za wcześnie, kiedy jeszcze nie był wystarczająco dojrzały i bardzo dużo pracował. Uważa, że decyzja o małżeństwie powinna być przemyślana, a nie impulsywna. „Nie bierz ślubu przed 30”- mówi.

2. Nawet w najbardziej krytycznych sytuacjach – idź na kompromis

Dość szybko w związku Toma i Rity pojawił się problem – dzieliła ich religia. On był Katolikiem, a ona pochodziła z z rodziny prawosławnej. Wiedział, że dla jego żony religia odgrywa ważną rolę, więc dla niej zmienił wyznanie. „Poświęciłem coś dla mojej żony. Rita ma greckie korzenie i wiarę prawosławną. Ja byłem Katolikiem, więc przed ślubem przez wzgląd na duży szacunek do jej rodziny zmieniłem wyznanie.”

Dużo się śmiej i mało kłóć. To mogłaby być ich dewiza życiowa. Oboje przyznają, że nawet w momentach kłótni nie zapominają o poczuciu humoru. „Pamiętaj by się śmiać nawet w czasie kłótni. Próbuj znaleźć powód do śmiechu, tak aby potrafić odpuścić.” - mówi Rita.

3. Wspierajcie się nawzajem

W czasie przeżytych wspólnie lat zmierzyli się z niejednym problemem, ale nigdy nie przestawali się wspierać. Gdy w 1994r aktor odbierał swojego pierwszego Oscara za rolę w Filadelfii ze sceny dziękował swojej żonie. „Jestem tutaj tylko dlatego, że kobieta z którą dzielę życie, codziennie pokazuje mi czym jest miłość”.

Prawdopodobnie największą próbę swojego związku spotkali w 2015r. – u Rity Wilson zdiagnozowano raka piersi. Kobieta obawiała się jak na tą wiadomość zareaguje Hanks oraz jaki będzie to miało wpływ na ich wspólne życie. Ta próba tylko wzmocniła ich związek. Tom okazał się idealnym wsparciem, mówił: „jedyne co mogę, to ukłonić się przed odwagą jaką ma moja żona”. Szczęśliwie dla nich, choroba szybko ustąpiła i mogli wrócić do normalnego życia.

4. Rób niewielkie, miłe rzeczy dla swojego partnera

Możliwość wspólnego odkrywania świata i dzielenia pasji wiele dla nich znaczy. Małżeństwo wiele razem podróżuje. Jeżeli praca wymaga od Hanksa pobytu na planie w innym mieście, jego żona jedzie tam razem z nim. Pomimo przeżytych wspólnie lat pamiętają, aby w codziennym życiu dostarczać sobie drobne przyjemności.

„Nasza więź wykracza poza granice takich słów jak żona, dziewczyna czy matka. Postrzegam swoją żonę jako miłość. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie swojego życia bez niej. Często zostawiam jej notatki obok telefonu lub gdzieś w kuchni. Życzę jej w nich miłego dnia i podobne rzeczy. Używam do tego zabytkowych maszyn do pisania, które kolekcjonuję – mam ich ponad sto. Mam także zwyczaj wysyłania do Rity fotoraportów ze swojego dnia. Robię zdjęcia wszystkiego, co mnie otacza, kiedy jej nie ma blisko: co jadłem na lunch, kogo spotkałem, co kręciłem. Myślę, że ona to lubi.”

5. Kochaj swojego partnera za to, kim jest

Małżeństwo ceni chwile, które wspólnie przeżyli. Aktor często mówi o tym, jak wiele znaczy dla niego jego żona. „Ta kobieta kochała mnie, kiedy byłem szczupły i kiedy byłem gruby. Kochała, kiedy byłem łysy i kiedy miałem włosy. Ta kobieta mnie kocha i jestem tego świadomy. To dlatego jestem szczęściarzem.” Oboje są także swoimi największymi fanami. Zawsze gotowi by okazać wsparcie drugiej stronie.

6. Najważniejszą rzeczą jest odnalezienie właściwej osoby

Dziennikarze często pytają się Toma Hanksa o sekret długiego i trwałego małżeństwa. Zbywa ich śmiechem i mówi: „Moja recepta na szczęśliwe małżeństwo to po prostu bycie mężem odpowiedniej kobiety. Miałem szczęście trafić na wspaniałą Ritę Wilson. Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie.”