Bardzo często przyglądamy się sukcesom innych z zazdrością w oczach i żalem, że sami nie jesteśmy w stanie być na tyle zmotywowanym, aby osiągać swoje cele. Motywacja jest jednak zależna jedynie od nas samych i to my jesteśmy w stanie to zmieniać. Poznaj kilka psychologicznych sztuczek, które pomogą ci pozostać zmotywowanym.

Jak siebie spostrzegasz?

To, jak widzimy sami siebie, ma ogromny wpływ na nasze działanie. Jeśli nie wierzymy w swoje możliwości i wiedzę, to niechętnie będziemy podejmować się różnych wyzwań. Jeśli zaczniesz widzieć w sobie potencjał i ambicje oraz uwierzysz w samego siebie, to motywacja sama się pojawi.

Wiele rzeczy jest efektem naszego nastawienia i przekonania. Zacznij myśleć o sobie pozytywnie, a zobaczysz, że wiele rzeczy stanie się możliwe do osiągnięcia. Wsparcie bliskich jest potrzebne, ale to wiara w samego siebie sprawi, że naprawdę zaczniesz działać.

Mów sobie komplementy

Wydaje się do bezsensowne? Na początku zawsze pojawia się niekomfortowe uczucie, bo w końcu jak można samemu sobie mówić komplementy do lustra? Z czasem jednak ten brak komfortu znika, a pojawia się wiara, że jesteśmy czegoś warci. Zaczynamy niekomfortowe komplementowanie traktować jak prywatne pogawędki z samym sobą.

Kto powiedział, że komplementy muszą być usłyszane od kogoś innego? My sami również możemy wpływać na swoje poczucie wartości i nie ma nic złego w przyznaniu się do tego, że coś faktycznie nam się podoba w samym sobie – zewnętrznie i wewnętrznie.

Nie słuchaj negatywnych rad

Dążąc do swojego celu, często pytamy się o poradę. Wielu ludzi skupia się jednak na tej negatywnej stronie pracy i są w stanie podać nam całą listę pod tytułem „Dlaczego ci się nie uda”. Nie ma potrzeby słuchać rad osób, które wszystko widzą w ciemnych kolorach. Jeśli czujesz, że coś jest warte walki, to do tego dąż.

Negatywne nastawienie jest zaraźliwe i bardzo szybko obniża naszą motywację. Lepiej, aby skupić się na słowach osób, które faktycznie wskażą ci, jaka decyzja może okazać się najlepsza dla twojego planu.

Zrezygnuj z innych zadań

Zasada jest prosta – im więcej bierzemy na głowę, tym mniej nam się chce. Ogromna ilość zadań potrafi nas przytłoczyć i sprawia, że opadamy z energii. Pewnie, każdy pragnie być produktywny i wykonywać wiele zadań naraz, ale w rzeczywistości nie zawsze jesteśmy w stanie temu podołać.

Jeśli jesteśmy zasypani obowiązkami, to w głowie ciągle analizujemy co jeszcze mamy do zrobienia. Przez to nasz mózg szybciej się męczy, a nasza praca przestaje być zadowalająca. Przez to też tracimy motywację, a więc warto ograniczać zadania do swoich możliwości.

Motywacja pozwala nam poczuć się spełnionym i pełnym życia. Dzięki niej jesteśmy w stanie spełniać swoje marzenia i plany. Jej brak jest jednak naszym wyborem, a więc zawsze możemy to zmienić.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img