Netflix przestanie działać na niektórych telewizorach!

Netflix przestanie być dostępny na starszych modelach telewizorów, co może sprawić nie lada kłopot ich użytkownikom. Niedługo zostaną pozbawieni dostępu do ulubionych filmów i seriali z platformy! Ci, których to dotyczy, będą musieli albo zmienić sprzęt, albo znaleźć inne sposoby na oglądanie ulubionych treści…

Netflix przestanie działać na niektórych telewizorach!

Netflix przestanie być dostępny na starszych modelach Smart TV, co spowoduje niedogodności dla użytkowników, którzy teraz będą musieli szukać innych sposobów na oglądanie ulubionych programów. Ta decyzja spowodowana jest koniecznością zabezpieczenia danych osobowych i zapewnienia bezpieczeństwa klientów, ponieważ starsze telewizory nie obsługują wystarczających protokołów bezpieczeństwa.

Zdjęcie Netflix przestanie działać na niektórych telewizorach! #1

Wiele osób straci dostęp do Netflixa

Informacje o tym, że Netflix zamyka wsparcie dla starszych telewizorów, pojawiły się już pod koniec poprzedniego roku. Pierwotnie dotyczyło to problemów z protokołem i bezpieczeństwem, głównie na rynku amerykańskim. Teraz jednak firma poinformowała, że niektóre modele telewizorów Sony przestaną obsługiwać Netflix.

ZOBACZ TAKŻE: To wydarzy się już w czerwcu! Jackowski nie ma dobrych wieści

Firma musi podjąć trudną decyzję

Firma obecnie pracuje nad aktualizacją, ale niestety niektóre starsze telewizory (w tym Sony, Samsung, Hitachi i Panasonic) nie mogą z niej skorzystać z powodu przestarzałego protokołu SSLv3, który jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa. Netflix musi więc podjąć trudną decyzję.

Użytkownicy Netflixa są wzburzeni!

Użytkownicy obawiają się, że zostaną zmuszeni do zakupu nowego sprzętu i są oburzeni decyzją podjętą przez streamingowego giganta. Na szczęście wycofanie wsparcia nie powinno dotyczyć bardzo wielu osób i istnieją też alternatywne rozwiązania tej niekomfortowej sytuacji.

Użytkownicy, których dotknie ta zmiana, będą musieli albo wymienić swój sprzęt na nowy, albo znaleźć inne rozwiązania, takie jak oglądanie treści na platformie przez smartfona. Netflix zachęca użytkowników do sprawdzenia kompatybilności swoich urządzeń i zapewnia wsparcie w okresie przejściowym.

Udostępnij: