Friends with benefits, sex friends… to relacja dwóch osób, które nie pozostają ze sobą w związku, ale łączy ich przyjaźń oraz… seks. Dowiedz się, na czym to polega. Poznaj wady i zalety. Czy ta relacja może przerodzić się w coś więcej?

Na czym polega ta relacja?

Friends with benefits, czyli seks przyjaciele, to relacja oparta na przyjaźni połączonej z seksem. Wydaje się to prostym i jasnym układem. Czy tak jest w istocie?

Poznaj zasady sex with benefits

Zasady takiej relacji wydają się jasne. To związek dwojga ludzi oparty na regularnym seksie, ale bez uczuć. W takim układzie nie ma miejsca na miłość, osoby te połączone są zazwyczaj przyjaźnią i sympatią.

Co dalej?

Zazwyczaj, jeśli u jednej ze stron pojawia się uczucie, taka relacja się kończy. Takie relacje kończą się też z powodu zmęczenia takim układem, znudzenia obecnym parterem i chęci poszukiwania nowych doznań seksualnych. Jednak czasem sex with benefits może przerodzić się w stały, pełen miłości związek.

Zalety relacji sex with benefits

Osoby, dla których seks jest ważny i stoi na szczycie piramidy potrzeb, doskonale odnajdą się takim układzie. Mają okazje spełnić fantazje seksualne, eksperymentować. W takiej relacji najważniejsza jest satysfakcja seksualna oraz pasja i namiętność.

Taki układ jest idealny dla osób, które nie chcą się angażować i wchodzić w poważne związki. Nie podjęły jeszcze decyzji o chęci założenia rodziny. Mają inne priorytety, szukają odskoczni w niezobowiązującym układzie.

Będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą mieć wspólnych zobowiązań i na razie nie myślą o przyszłości. To wygodny i jasny układ.

Wady relacji sex with benefits

Taka relacja nie nadaje się dla osób, które mimo deklaracji, coś czują do swojego seks przyjaciela. W tym związku nie ma miejsca na uczucia i sentymenty.

To nie jest układ dla osób, które cenią sobie wierność, lojalność, stabilność emocjonalną i chcą zbudować długoterminowy związek.

Taka relacja utrudnia zbudowanie trwałego związku w przyszłości. Jeśli długo w niej tkwimy, potem możemy mieć problem ze stworzeniem związku opartego na miłości, zaufaniu i wierności.

W takiej relacji może pojawić się zazdrość o drugą osobę i inne negatywne emocje, wynikające z nieodwzajemnienia uczuć.

W tym układzie prędzej, czy później dochodzi do rozstania. Może być to ciężkie przeżycie dla osoby która się zaangażuje i będzie chciała czegoś więcej.

To raczej krótkotrwały układ, przyszłość takiej relacji jest niepewna, nie ma w niej miejsca na snucie odległych planów.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img