To koniec majówki! IMGW ostrzega przed burzami i gradem!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed niebezpiecznymi zjawiskami. Nadchodzą gwałtowne burze z gradem! To już koniec pięknej pogody? W ostatnich dniach długiego weekendu czeka nas załamanie!

Ostrzeżenie IMGW! Zrobi się niebezpiecznie!

Majówka w większości kraju upływa pod znakiem słońca i wysokich temperatur, jednak prognoza na ostatnie dwa dni długiego weekendu nie jest optymistyczna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed nadchodzącymi burzami z gradem i silnymi wiatrami, szczególnie w zachodniej części Polski.

Zdjęcie To koniec majówki! IMGW ostrzega przed burzami i gradem! #1

To koniec majówki! Nadchodzą burze z gradem!

IMGW wydał prognozę zagrożeń meteorologicznych na najbliższe dni, wskazując na kolejne burze, które mogą obejmować coraz szersze obszary kraju. Niebezpieczne zjawiska mogą pojawić się również w przyszłym tygodniu. Przedstawiamy prognozę pogody na sobotę i niedzielę, kończącą długi majowy weekend. To koniec słonecznych dni?

Jaka będzie pogoda w sobotę?

Prognoza na sobotę przewiduje wystąpienie burz na większym obszarze kraju, a ostrzeżenia dotyczyć będą województw zachodniopomorskiego (wschodnie powiaty), pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, zachodniej części łódzkiego, dolnośląskiego i opolskiego. IMGW ostrzega, że możliwy jest również grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz to około 20 mm. 

Maksymalna temperatura będzie się różnić w zależności od regionu, sięgając od 20 stopni Celsjusza w obszarach podgórskich i miejscami na północy, aż do 26 stopni Celsjusza w centrum kraju. Nad brzegami morza będzie chłodniej, oscylując między 13 a 15 stopniami Celsjusza.

ZOBACZ TAKŻE: Ojciec Pio mówił o III Wojnie Światowej. Wskazał, gdzie wszystko się zacznie

Jaka będzie pogoda w niedzielę?

Natomiast w niedzielę gwałtowne zjawiska meteorologiczne są przewidywane na większości terenu Polski, a ostrzeżenia przed burzami obowiązywać będą przede wszystkim w województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, północnych częściach mazowieckiego, zachodnich powiatach łódzkiego, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim.

Istnieje również ryzyko opadów gradu- podczas burz przewidywana ilość może sięgnąć około 20 mm. Temperatura maksymalna będzie oscylować od 20 do 25 stopni Celsjusza, choć przy brzegach morza będzie nieco chłodniej, od 13 do 15 stopni Celsjusza.

Udostępnij: