W jaki dzień najlepiej udać się po podwyżkę? Podpowiadamy

Rozmowa z szefem o podwyżce może być stresująca. Wiele osób nie wie, jak się do niej odpowiednio przygotować. Jak się okazuje, możesz zwiększyć swoje szanse, jeśli przeprowadzisz rozmowę w odpowiedni dzień! Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na taką rozmowę!

Rozmowa z przełożonym o podwyżce bywa stresująca…

Rozmowa z przełożonym o podwyżce bywa stresująca dla pracowników. Na samą myśl o negocjacji wynagrodzenia, wiele osób po prostu rezygnuje z próby uzyskania podwyżki. Podpowiadamy, jak rozmawiać z szefem o podwyżce i jaki moment najlepiej wybrać!

Najlepszy dzień na rozmowę o podwyżkę to..?

Przygotowania do rozmowy o podwyżce należy zacząć od wyboru odpowiedniego czasu. Dobry moment jest kluczowy, żeby rozmowa przebiegła zgodnie z naszymi oczekiwaniami!

Pierwsza godzina pracy w poniedziałek, czy ostatnia w piątek przed weekendem, na pewno nie jest dobrym czasem… Najbardziej odpowiedni wydaje się środek tygodnia i środek dnia. Zatem rozmowę o podwyżce warto przeprowadzić we wtorek lub środę, około południa.

Jak rozmawiać o podwyżce z przełożonym?

  • Choć może to być trudne, najlepiej podejść do rozmowy spokojnie i rzeczowo.

  • Zanim ją zaczniemy, należy wcześniej poprosić o spotkanie z przełożonym i jednocześnie uprzedzić, że chcemy porozmawiać o podwyżce. Dzięki temu druga strona też będzie miała szansę się przygotować.

  • Następnie warto zastanowić się, dlaczego podwyżka wynagrodzenia się nam należy. Trzeba pomyśleć o konkretnych argumentach, które zamierzamy przedstawić przełożonemu.

  • Sam staż pracy może nie wystarczyć, warto pomyśleć o tym, jakie mamy konkretne osiągnięcia i zestawić je z zakresem obowiązków, zwłaszcza jeśli w ostatnim czasie się zwiększyły.

  • Trzeba także wspomnieć o swoich zasługach, osiągnięciach i sukcesach. Warto przedstawić swoje atuty i mocne strony. Przypomnieć o przebytych kursach i szkoleniach, wskazać na zdobyte doświadczenie.

  • Przytoczyć dokładne sytuacje, w których rozwiązaliśmy trudny problem lub się sprawdziliśmy. Jednym słowem uświadomić szefowi, jak cennym i wartościowym pracownikiem firmy jesteśmy!

  • Można również powiedzieć wprost, że raporty i inne oferty pracy, pokazują, że na naszym stanowisku należy się wyższe wynagrodzenie.

 

 

Udostępnij: