Jacek Piekara: [biografia, wiek, kariera, książki, życie prywatne, cytaty]

Jacek Piekara to polski autor książek z cyklu historyczno-fantastycznego. Na polskim rynku udało mu się odnieść duży sukces i zdobyć uznanie czytelników. Co wiadomo na temat jego kariery pisarskiej, książek, które napisał oraz życiu prywatnym?

Jacek Piekara: życiorys

Z dostępnych źródeł można dowiedzieć się, że pisarz urodził się 19 maja 1965 roku. Wiadomo również, że pochodzi z Krakowa. Podjął studia na kierunku psychologia i prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Po jakimś czasie emigrował do Wielkiej Brytanii.

Aktualnie, jego sytuacja zawodowa i finansowa pozwoliła mu zamieszkać w górach z najbliższą rodziną, psem, kotem i rybkami.

Jacek Piekara: kariera pisarsk

Co ciekawe, przez pewien czas Piekara publikował pod pseudonimem Jack de Craft. Jego pierwsze opowiadanie ukazało się na łamach miesięcznika Fantastyka. Zadebiutował natomiast powieścią Labirynt. Największy rozgłos przyniosły mu cykl opowiadań o Arivaldzie z Wybrzeża oraz Mordimerze Madderdinie.

Oprócz tego, pisarz współpracował przy tworzeniu gier komputerowych oraz z aktorami dubbingowymi. Na przestrzeni lat pisał dla kilku czasopism o grach komputerowych. Jest także redaktorem naczelnym czasopisma Fantasy.

Piekara dotychczas jest laureatem kilku nagród.

Jacek Piekara: cytaty

  • Jak można być wolnym człowiekiem i żyć w klatce społecznych przesądów?
  • Bo jeśli zadasz pytanie, uważaj: możesz usłyszeć odpowiedź. Szkoda, że niewielu ludzi pamięta o tej prostej prawdzie, naiwnie sądząc, że wiedza jest dobrem samym w sobie.
  • Pamiętaj chłopcze, że człowiek rozumny zawsze woli stać na uboczu, gdyż świat znacznie lepiej widać, kiedy samemu jest się skrytym w mroku.
  • Odważni nie żyją wiecznie, tchórze nie żyją wcale.
  • Jeśli naprawdę ci na kimś zależy, pozostawisz mu swobodę działania, choćby to działanie było nie po twojej myśli. Jeśli naprawdę kogoś kochasz, pozwolisz, by złamał ci serce.
  • Nigdy nie zwyciężysz wroga, którego twoja wyobraźnia uczyniła niepokonanym.
  • Nigdy nie upokarzaj tych, co są niżej od ciebie, bo nie wiadomo czy nie spotkasz ich, kiedy będziesz spadał.

 

źródło zdjęcia: youtube.pl

Udostępnij: