Zygmunt Miłoszewski to polski pisarz, któremu udało się zdobyć przychylność nie tylko czytelników, ale także krytyków literackich. Co wiadomo na temat jego biografii, kariery pisarskiej oraz życia prywatnego?

Zygmunt Miłoszewski: życiorys

Z dostępnych informacji można dowiedzieć się, że Miłoszewski urodził się 8 maja 1976 roku. Wiadomo także, że przyszedł na świat w Warszawie i tam także się wychował i dorastał. Oprócz tego, że jest autorem powieści kryminalnych i literatury sensacyjnej to utalentowany publicysta i twórca filmowych scenariuszy.

Co ciekawe, mężczyzna prywatnie jest wielkim fanem gier komputerowych, o których także pisał teksty do czasopism i portali internetowych. Nie ukończył żadnych studiów wyższych. Sam deklaruje się jako ateista i socjalista.

Jest starszym bratem pisarza i scenarzysty Wojtka Miłoszewskiego. Jego żona to scenarzystka teatralna Marta Miłoszewska.

Zygmunt Miłoszewski: kariera pisarska

W młodości Miłoszewski pisał reportaże z rozpraw sądowych dla Super Expressu. Na przestrzeni kolejnych lat współpracował z innymi wydawnictwami. Na jego temat zaczęło się robić głośno, kiedy wziął udział w konkursie organizowanym przez Jerzego Plicha opowiadaniem Historia portfela.

Nie bez powodu pisarza zalicza się do najlepszych w dziedzinie kryminału. Jedną z najchętniej czytanych serii, która wyszła spod jego pióra jest trylogia o prokuratorze Teodorze Szackim. Niektóre z powieści doczekały się nawet tłumaczenia na języki obce.

Miłoszewski jest autorem scenariusza do serialu Prokurator. Ekranizacji doczekały się także jego utwory Uwikłanie i Ziarno prawdy.

Zygmunt Miłoszewski: cytaty

  • Wszystko, co najbardziej nam się podoba na początku znajomości, potem najbardziej nas irytuje.
  • Chcecie zapobiegać przemocy? Nie czyńcie zła.
  • Mądrość dobrze jest czerpać z różnych źródeł.
  • Myślę, że nasz mózg wie, co robi, kiedy każe nam zapomnieć.
  • Przepraszamy, wybrane życie jest w tym momencie nieosiągalne. Prosimy spróbować później.
  • Wielka historia to zbiór małych historii.
  • Człowiek powinien określać siebie przez dobre emocje, przez to, co lubi, co go uszczęśliwia, sprawia mu radość.
  • Ciekawe, że jak nie idzie, to nie idzie nic, a jak zaczyna się układać, to nagle wszystko nam sprzyja.

źródło zdjęcia: wikipedia.pl

Udostępnij:

Sklep