Nie żyje Andrzej Kozak. Aktor grał w „Klanie”

Nie żyje aktor znany widzom między innymi z „Klanu”. Andrzej Kozak był ojcem, znanej aktorki Katarzyny Kozak, która grała w takich serialach jak „Ojciec Mateusz”, „Klan”, czy „M jak miłość”. O śmierci aktora poinformował Teatr Rampa w Warszawie.

Kim był Andrzej Kozak?

Aktor znany był także jako Jędrzej Kozak. Urodził się w 1940 roku i od lat 60-tych występował w warszawskim Teatrze Dramatycznym. Później związany był z Teatrem Komediowym. W 1974 zaczął pracę na deskach Teatru na Targówku, który później został przekształcony na Teatr Rampa.

Aktor zagrał w wielu spektaklach Teatru Rampa między innymi: „O zachowaniu przy stole” (1976) w reżyserii Mariana Jonkajtysa, „Fanfan Tulipan” (1979) w reżyserii Wieńczysława Glińskiego, „66 upadki Bunga czyli Demoniczna kobieta” (1983) Stanisława Ignacego Witkiewicza w reżyserii Janusza Tartyłło czy „Jan Maciej Karol Wścieklica” (1985) w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego.

Ponadto Andrzej Kozak brał również udział w widowiskach telewizyjnych takich jak” Martin Eden”, „Akcja V”, „Panna Maliczewska”, „Przyznaję się do winy”.

Kozak pojawił się także w jednym z odcinków „Klanu”.

Prywatnie aktor był ojcem aktorki Katarzyny Kozak znanej widzom z ról w takich serialach jak: „Przyjaciółki”, „Klan”, „Ojciec Mateusz”, „M jak Miłość”. Ponadto aktorka podobnie jak ojciec związana jest z Teatrem Rampa.

Nie żyje Andrzej Kozak

Andrzej Kozak zmarł 23 lutego 2023 roku, a o jego śmierci poinformował warszawski Teatr Rampa na swojej stronie internetowej.

W dniu 23 lutego 2023 roku zmarł Andrzej Kozak, aktor naszego teatru w latach 1974-1990. Jego wspaniałe role na trwałe wpisały się w historię tego teatru. Ze smutkiem i głębokim żalem żegnamy znakomitego aktora. Jego córce, a naszej koleżance Katarzynie Kozak oraz całej rodzinie Zmarłego składamy głębokie wyrazy współczucia – przekazała dyrekcja Teatru Rampa.

Andrzej Kozak zmarł w wieku 83 lat. Ostatnie pożegnanie aktora odbędzie się 1 marca 2023 roku o godz. 16.00 w kaplicy przy cmentarzu przy ul. Chotomowskiej 35 w Jabłonnej.

Udostępnij: