Nie żyje znany dziennikarz TVP!

Media obiegła smutna informacja o tragicznej śmierci znanego dziennikarza TVP Sport. Leszek Jarosz był uznawanym ekspertem w dziedzinie historii futbolu, będąc prawdziwym magazynem wiedzy dotyczącej piłki nożnej. Jego odejście to stratą dla świata dziennikarstwa sportowego oraz miłośników futbolu!

Nie żyje znany dziennikarz TVP Sport!

Redakcja TVP Sport w sobotni wieczór, przekazała wiadomość o śmieci jednego ze swoich cenionych dziennikarzy. Leszek Jarosz przez wiele lat związany z redakcją sportową, odszedł w wieku zaledwie 56 lat:

W sobotę odszedł Leszek Jarosz – wybitny znawca dziejów piłki nożnej, autor dwutomowej "Historii Mundiali". Od kilkunastu lat związany z TVP Sport. Miał 56 lat.- poinformowało TVP Sport na platformie X.

ZOBACZ TAKŻE: Koniec opłat związanych z abonamentem RTV?

Leszek Jarosz- życie i kariera

Na profilu redakcji sportowej możemy przeczytać, że Leszek Jarosz był uznawanym ekspertem w dziedzinie historii futbolu, a jednocześnie prawdziwym magazynem wiedzy dotyczącej piłki nożnej.

Zdjęcie Nie żyje znany dziennikarz TVP! #1

Pochodził z Puław. Dziennikarskie szlify zbierał w BBC (Sekcja Polska/World Service), gdzie w latach 1994–2006 przeszedł ścieżkę od reportera politycznego do dyrektora biura warszawskiego. Następnie związał się z TVP Sport. Przez wiele lat kierował newsami sportowymi w Telewizji Polskiej (Sport w TVP 1, Sportowy Wieczór), pełnił też rolę szefa redakcji internetowej (2014-17), w ostatnim czasie odpowiadał za programy publicystyczne. – czytamy w pożegnalnym wpisie.

Znawca piłki nożnej odszedł w wieku 56 lat

Redakcja TVP Sport wspomina dziennikarza:

Leszek Jarosz epatował pasją do sportu, szczególnie piłki nożnej. Jego wielkim dziełem pozostanie "Historia Mundiali" – wyjątkowa w skali świata encyklopedia wiedzy o finałach mistrzostw świata – dwukrotnie wybierana "Sportową książką roku".

"Epatował pasją do sportu, szczególnie piłki nożnej" 

TVP Sport w poruszających słowach żegna cenionego pracownika redakcji:

Był stałym współpracownikiem pisma "Kopalnia. Sztuka futbolu". Swoją gigantyczną wiedzą dzielił się też w mediach społecznościowych na profilu Historia Mundiali na Facebooku. Leszek Jarosz odszedł mając głowę pełną kolejnych pomysłów. Wśród jego planów znajdowało się między innymi przybliżenie historii piłkarskich mistrzostw Europy, a także publikacje na temat występów i postaci Ernesta Wilimowskiego.

Udostępnij: