Nie żyje słynny aktor znany ze “Star Trek” i “Jerycho”.

Zmarł Kenneth Mitchell, aktor znany głównie z ról w serii “Star Trek” i “Jerycho”. Kanadyjski gwiazdor odszedł 24 lutego w wieku 49 lat.

Kim był Kenneth Mitchell?

Kenneth Mitchell urodził się 25 listopada w 1974 roku w Toronto. W swojej karierze aktorskiej wystąpił w wielu filmach i programach rozrywkowych. Aktor znany był między innymi z takich produkcji jak: ”Star Trek”, “Kapitan Marvel”, “Zaklinacz dusz”, “Cud w Lake Placid”, czy “Jerycho”

Od wielu lat Kenneth zmagał się z ciężką i nieuleczalną chorobą ALS, czyli stwardnieniem zanikowym bocznym

Prywatnie Kenneth Mitchell był mężem amerykańskiej aktorki- Susan May Pratt, z którą miał dwójkę dzieci: Kallum i Lilah

Nie żyje Kenneth Mitchell

Kenneth Mitchell zmarł 24 lutego 2024 roku. Informację o jego śmierci przekazała jego rodzina zamieszczając oświadczenie w mediach społecznościowych: 

Z ciężkim sercem ogłaszamy śmierć Kennetha Alexandra Mitchella, ukochanego ojca, męża, brata, wujka, syna i drogiego przyjaciela

W dalszej części wpisu bliscy zmarłego aktora nawiązali do jego choroby i tego, jak dzielnie ją znosił i czerpał radość z każdego dnia na ziemi: 

Przez pięć i pół roku Ken stawiał czoło okropnym wyzwaniom, jakie postawiło przed nim stwardnienie zanikowe boczne. W swoim najlepszym stylu, z wdziękiem i zaangażowaniem, Ken wznosił się ponad nie, żyjąc pełnią życia i czerpiąc radość z każdej chwili. Żył, wierząc, że każdy dzień jest darem i nigdy nie idziemy sami

Czym jest ALS? 

ALS, czyli stwardnienie zanikowe boczne, to rzadka choroba neurodegeneracyjna, która atakuje komórki nerwowe w mózgu i rdzeniu kręgowym odpowiedzialne za kontrolowanie mięśni dobrowolnych. Choroba ta prowadzi do stopniowego osłabienia mięśni, trudności w mówieniu, połykaniu i oddychaniu. ALS jest chorobą postępującą, co oznacza, że objawy z czasem nasilają się.

Nieznana jest dokładna przyczyny ALS, ale w niektórych przypadkach wykazano związek z czynnikami genetycznymi. Obecnie nie ma lekarstwa na ALS, jednak dostępne są terapie mające na celu łagodzenie objawów i poprawę jakości życia osób cierpiących na tę chorobę.

Warto wspomnieć, że choroba ta stała się szerzej znana dzięki wyzwaniu "Ice Bucket Challenge", które miało na celu zwiększenie świadomości na temat ALS i zebrać fundusze na badania nad tą chorobą.

Udostępnij: