Nie żyje legendarny projektant mody Roberto Cavalli!

Zmarł Roberto Cavalli, jeden z najsłynniejszych włoskich projektantów. Miał 83 lata i od jakiegoś czasu chorował. Informację o jego śmierci przekazała włoska agencja Ansa.

Kim był Robert Cavalli?

Roberto Cavalli był włoskim projektantem mody, urodzonym 15 listopada 1940 roku we Florencji. Znany przede wszystkim z innowacyjnego podejścia do projektowania tkanin i stosowania unikalnych technik, w tym patentowanej przez siebie techniki drukowania na skórze, Cavalli wyrósł w artystycznej rodzinie. Jego dziadek, Giuseppe Rossi, był znanym malarzem i członkiem grupy artystycznej Macchiaioli, co wpłynęło na rozwój jego zainteresowań artystycznych.

Edukację artystyczną rozpoczął w Instituto d'Arte di Firenze, gdzie początkowo skupiał się na malarstwie. Jednak wkrótce odkrył swoje zamiłowanie do projektowania tekstyliów i mody. Jego przełomowym momentem były lata 70., kiedy to opracował technikę druku na skórze, co przyniosło mu międzynarodową sławę i umożliwiło założenie własnej marki w 1972 roku.

Zdjęcie Nie żyje legendarny projektant mody Roberto Cavalli! #1

Marka Roberto Cavalli szybko stała się synonimem luksusu, odważnych wzorów i ekskluzywności. Cavalli był znany z wykorzystywania żywych kolorów, zwierzęcych wzorów oraz luksusowych materiałów, co przyciągało uwagę znanych osobistości i celebrytów na całym świecie. Jego projekty były noszone przez takie gwiazdy jak Jennifer Lopez, Madonna czy Beyoncé.

Rozszerzając swoje imperium o akcesoria, perfumy, a nawet wystrój wnętrz, Cavalli zachował charakterystyczny, niepowtarzalny styl swojej marki. Angażował się również w liczne działania społeczne i charytatywne oraz był inicjatorem i sponsorem wielu wystaw i pokazów mody.

Roberto Cavalli przeszedł na emeryturę w 2017 roku, pozostawiając po sobie trwały ślad w świecie mody jako jeden z pionierów nowoczesnego projektowania tkanin. Jego prace pozostały inspiracją dla kolejnych pokoleń projektantów.

Zdjęcie Nie żyje legendarny projektant mody Roberto Cavalli! #2

Nie żyje Roberto Cavalli!

Włoski projektant odszedł w wieku 83 lat. Roberto Cavalli od jakiegoś czasu chorował, a w ostatnich dniach jego stan znacznie się pogorszył: 

W wieku 83 lat we Florencji zmarł jeden z najbardziej znanych włoskich projektantów mody Roberto Cavalli - przekazała agencja Ansa. 

Informację o śmierci Cavalli potwierdzili także jego współpracownicy: 

Drogi Roberto, być może nie ma Cię już fizycznie tutaj z nami, ale wiem, że zawsze będziemy czuć przy sobie Twojego ducha. To największy zaszczyt w mojej karierze pracować pod Twoim dziedzictwem i tworzyć dla marki, którą założyłeś, mając taką wizję i styl. Spoczywaj w pokoju, będzie nam Ciebie brakować - napisali w pożegnalnym wpisie. 

Projektant zmarł we własnym domu we Florencji. Miał 83 lata.  

Udostępnij: