Wydana w 2020 roku książka autorstwa Rebecci F. Khung pod tytułem „Wojna makowa” to obraz zmian systemu, który jest bardzo krzywdzący dla innych. Ciężka do przewidzenia historia, która z pewnością zaskoczy każdego czytelnika. W tej książce nic nie jest pewne.

Rin

Sieroty wojenne jedyne, z czym mają do czynienia to pogarda, cierpienie i ból. W najlepszym przypadku jest to obojętność i ignorowanie. Dziewczynki natomiast są dobrym łupem dla przybranych rodziców, którzy w zamian za majątek mogą je sprzedać zamożnemu starszemu mężczyźnie. Główna bohaterka, Rin, jest właśnie taką wojenną sierotą, która doświadczyła wszelkiego cierpienia. Teraz staje przed wyborem, który może pomóc jej uciec z miejsca, w którym mieszka. Pierwsza opcja to ucieczka poprzez pójście do łóżka ze starcem, a druga poprzez elitarną szkołę wojskową. Rin postanowiła dać z siebie więcej niż może, aby przebrnąć przez szkołę i uciec od swojego życia.

 

Poznaj 6 pięknych cytatów z książki

 

1#

Przyszłość jest ciągłą zmianą, wiecznie uzależnioną od decyzji jednostek.

 

2#

O tym, co akceptowalne, rozstrzyga siła.

 

3#

- Być odważnym jest łatwo. - W oczach Jianga zamajaczył ból. - Znacznie trudniej zrozumieć, kiedy trzeba od walki odstąpić. Przerobiłem już tę lekcję.

 

4#

To nie jest historia o potędze nauki, sile przyjaźni czy starciach wielkiej magii. To jest historia o kołach czasu, które nieustępliwie i bezlitośnie mielą ludzkie losy. I o dziewczynie, która zniszczyła cały mechanizm. Kamieniem, bo na miecz była za biedna.

 

5#

Wam, ludziom, wydaje się, że wasze losy są ustalone z góry, czy będzie to wielkość, czy tragedia. Mylicie się. Przeznaczenie jest mitem. Jedynym mitem na świecie. Bogowie o niczym nie decydują. Zawsze wybierałaś ty sama.

 

6#

Różnica pomiędzy wielkością a przeciętnoscią sprowadza się do gotowości podjęcia ryzyka.

Udostępnij:


Sklep


Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img