8 najbardziej znanych mitów o miłości. Wiara w te stereotypy, może doprowadzić do popsucia relacji

Miłość i związek nie zawsze wygląda tak, jak większość ludzi to opisuje. Bezgraniczne wierzenie w stereotypy, może doprowadzić do popsucia relacji lub całkowitego rozpadu związku. Błędne pojmowanie wartości, jaką jest miłość, może rzutować na dalszą przyszłość. Warto zapoznać się z największymi mitami na temat miłości.

1. Ciężko trafić na drugą połówkę

Znalezienie drugiej połówki wcale nie graniczy z cudem i nie przypomina rzutu kostką. Sekret w tym, aby mieć świadomość, że nikt nie jest idealny i żeby przy tym nie być wybrednym. Również warto na początku się zaprzyjaźnić, aby później mieć tą pewność, że idealnie do siebie pasujecie.

2. Należy się poświęcać dla prawdziwej miłości

Oznacza to, że trzeba zrezygnować z własnych planów, marzeń, celów i pasji. Czyli z dużej części siebie. Wszystko po to, aby zadowolić swoją drugą połówkę. Jednak, zdrowa relacja w ogóle tak nie wygląda. Ktoś, komu naprawdę zależy i jest twoim przyjacielem, nigdy w życiu nie będzie wymagał od ciebie zrezygnowania z siebie.

3. Kobiety są bardziej romantyczne

Prawda jest taka, że to mężczyźni są bardziej romantyczni, niż kobiety. Badania pokazują, że to panowie częściej się zakochują od pierwszego wejrzenia, idealizują swoją kobietę, a jeśli miłość okaże się niepowodzeniem, to bardzo to przeżywają. Także, częściej jako pierwsi wyznają miłość i chętniej wręczają swojej wybrance prezenty.

4. Jeśli spotkasz odpowiednią osobę, od razu będziesz to wiedzieć

Często wierzy się, że nadejdzie wielkie uderzenie w serce, albo ziemia będzie się trząść, jak pozna się tą odpowiednią osobę i to już będzie dla nas znak. Natomiast, rzeczywistość wygląda inaczej. Potrzeba czasu, aby poznać drugą osobę i dopiero wtedy rodzi się prawdziwe uczucie.

5. Miłość sama przyjdzie

Jedno z najgorszych błędów jakie można popełnić, to wierzyć w to. Książe na białym rumaku przybywa tylko w bajkach. W prawdziwym życiu, fakt czy kogoś znajdziesz, czy nie, zależy w większej mierze od ciebie. Jeśli cały czas przebywasz w domu i nie wychodzisz do ludzi, to miłość sama się nie odnajdzie. Zbyt wysoko postawiona poprzeczka szkodzi tylko i wyłącznie tobie.

6. Miłość wszystko wybacza

W każdym związku istnieją pewne zasady i granice. To, że ktoś jest zakochany, to nie znaczy, że można tą osobę ranić. Uczuć nie należy wykorzystywać i nie można żyć w dziwnym przekonaniu, że skoro kocha, to wybaczy. Każdy ma gdzieś swój limit cierpliwości. A na dodatek, praktykowanie takiego stereotypu, w żaden sposób nie jest oznaką miłości.

7. Przeciwieństwa się przyciągają

Takie przekonanie działa tylko na początku. Jednak, aby stworzyć trwały związek, to ważniejsze są podobieństwa. Podobne zainteresowania, światopogląd i plany na przyszłość grają tutaj kluczową rolę i są początkiem do stałego związku.

8. Miłość jest nieprzewidywalna

Tak, czasami bywa nieprzewidywalna, ale badania naukowe udowodniły, że miłość i związek jest właściwie przewidywalny. John Mordechai Gottman jest psychologiem i badaczem związków. Potraf przewidzieć w 90%, czy para rozwiedzie się w ciągu 6 lat. Uważa, że najważniejszą kwestią w związku jest umiejętność rozwiązywania konfliktów oraz sposób wypowiadania się partnerów na swój temat.

Udostępnij: