Najważniejsze cechy prawdziwych przyjaciół

Jak rozpoznać prawdziwych przyjaciół? Kogo możemy nazwać swoją bratnią duszą? Istnieją pewne cechy, które odróżniają prawdziwych przyjaciół od tych, którzy nimi nie są. Dowiedz się więcej na ten temat!

  „Przyjaźń to pojedyncza dusza mieszkająca w dwóch ciałach”. Arystoteles

  Jacy są prawdziwi przyjaciele?

  Prawdziwych przyjaciół można rozpoznać po pewnych cechach i nawykach, którymi się charakteryzują. Podpowiadamy, jak odróżnić prawdziwego przyjaciela od zwykłego znajomego.

  Pozwala Ci lepiej patrzeć na samego siebie

  Zdarza się, że jesteśmy wobec siebie zbyt krytyczni, wyolbrzymiamy swoje wady i słabości. Prawdziwy przyjaciel pozwoli Ci spojrzeć na siebie inaczej. Zawsze jest przy Tobie i wspiera Cię, gdy tego potrzebujesz.

  W pełni Cię akceptuje

  Przyjaciel akceptuje wszystkie Twoje zalety i wady. Nie musisz ukrywać przed nim swojego prawdziwego oblicza. W jego towarzystwie czujesz się swobodnie i naturalnie, nie musisz udawać kogoś kim nie jesteś.

  Zawsze jest z Tobą szczery

  Prawdziwy przyjaciel jest wobec Ciebie szczery w każdej sytuacji. Mówi Ci prawdę, niczego przed Tobą nie ukrywa. Na dodatek potrafi otwarcie powiedzieć Ci kiedy się myślisz. Informuje Cię, gdy widzi że popełniasz błąd, żebyś mógł się na nich uczyć i wyciągać z nich wnioski.

  Świetnie się rozumiecie

  Możecie sobie powiedzieć wszystko i jesteś pewny, że Twoje sekrety są przy nim bezpieczne. Ty ufasz jemu, a on Tobie. Nie macie przed sobą tajemnic i wiecie o sobie dosłownie wszystko. Świetnie się rozumiecie i nadajcie na tych samych falach.

  Jest bezinteresowny

  Prawdziwy przyjaciel jest bezinteresowny i nie oczekuje niczego w zamian za swój czas, wsparcie i pomoc. Wasza przyjaźń jest bezwarunkowa i oparta na równowadze pomiędzy braniem i dawaniem.

  Możesz na niego liczyć

  Wiesz, że możesz na niego liczyć w każdej sytuacji, chętnie Cię wspiera i pomaga rozwiązywać problemy. Pomaga ci się mierzyć z codziennymi wyzwaniami i trudnościami, jakie spotykasz na swej drodze. Stoi za Tobą murem i jest lojalny w każdej sytuacji.

  Jest z Tobą na dobre i na złe

  Prawdziwy przyjaciel jest przy Tobie w najgorszych momentach. Trwa przy Tobie w ciężkich chwilach, nie opuszcza Cię nawet wtedy, gdy wszystko wokół się sypie. Zawsze pomoże, pocieszy, doradzi i pomoże stanąć na nogi.

  DZ

  Udostępnij: