Codziennie podejmujemy mnóstwo decyzji, które następnie mają wpływ na nasze życie. Prawdą jest, że mniejszą uwagę skupiamy na decyzjach, które mają znaczenie dla naszego szczęścia. Które z nich powinniśmy zatem dobrze przemyśleć, aby poczuć się szczęśliwym?

Moran Cerf jest neurologiem, który zbadał sposób, w jaki podejmujemy różne decyzje. Okazuje się, że część z nich w ogóle by nie miała miejsca, jeśli tą najważniejszą podjęlibyśmy w odpowiednim czasie. Wyznaczył zatem decyzje, nad którymi powinniśmy bardzo dobrze się zastanowić i dzięki którym odnajdziemy radość!

1. Wybieraj innych

Jak się okazuje, decyzje, które podejmujemy wobec innych, sprawiają nam więcej radości niż te podjęte w stosunku do samego siebie. W rzeczywistości jednak bardziej skupiamy się na sobie. Wybór drugiej osoby, zamiast siebie, może wprowadzić wiele szczęście do naszego życia. Pomoc drugiej osobie, bez względu na jej wielkość, pozytywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne oraz stajemy się szczęśliwsi.

2.Decyduj kim się otaczać

Przyjaźń jest bardzo pomocna w życiu i należy rozsądnie decydować, kim się otaczamy. Jeśli są to odpowiedni ludzie, to mają też oni pozytywny wpływ na nas samych. Dzięki temu lepiej podejmujemy inne decyzje w naszym życiu. Pamiętaj, że z czasem upodabniasz się do swoich przyjaciół, a więc wybieraj takich, którzy cię inspirują.

3. Zapisz swoje szczęście

Zazwyczaj skupiamy się na tym, co nam się nie udało. Pomijamy fakt, że w ciągu dnia zrobiliśmy poprawnie wiele innych rzeczy. Nasze myśli są krytyczne w stosunku do nas, a więc zwracamy jedynie uwagę na to, co złe. Aby zobaczyć, ile tak naprawdę mamy szczęścia w życiu, to musimy nauczyć się ryzykować. Jak to zaobserwować? Zapisz na kartce każdą sytuację, w której podejmujesz ryzyko oraz rezultaty. Miesięczny wgląd na listę pokaże ci, że bardzo często baliśmy się tego, co w ogóle nie miało miejsca.

4. Przypływ informacji

To od ciebie zależy jaką dawkę informacji dziennie przyjmujesz. Obecnie jesteśmy zalewani wiadomościami z każdej strony, a nasz mózg to wszystko rejestruje. To następnie ma wpływ na nasze dalsze decyzje. Mamy jednak możliwość regulowania przepływu i to my decydujemy jaka ilość i jakość informacji do nas dociera.

Warto jest poświęcić uwagę decyzjom, od których zależne jest nasze szczęście.

Udostępnij:


Sklep

Skomentuj

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone*

subscribe img