W jaki sposób zazdrość niszczy związek

Zazdrość jest każdemu dobrze znanym uczuciem. W związku jednak należy mieć umiar. Odrobina takiej zazdrości może być nawet urocza i utwierdza w przekonaniu, że komuś nadal zależy. A jeśli taka podejrzliwość ciągnie się już dłuższy czas, to nie może skończyć się to dobrze. Zazdrość po prostu nikomu nie pasuje.

Zaufanie

Jest to fundament udanego związku. Jeśli chcesz być w szczęśliwym związku, te zaufanie musi być. Brak zaufania doprowadza, że stajemy się bardzo podejrzliwi, a w konsekwencji dochodzi do kłótni, awantur, a nawet i rozstania.

Również, jeśli nadużyje się zaufania drugiej osoby, to bardzo ciężko będzie ją odzyskać. Nie da się rozdawać tego na lewo i prawo. Także, należy bardzo uważać, bo drugiej szansy można nie mieć w zanadrzu.

Eks

Zazdrość o byłe związki jest dość typową sprawą. Tylko, że zapomina się, że teraz to wy jesteście razem i to sobie poświęcacie czas. Tamten związek zakończył się z jakiegoś powodu. Pamiętaj, aby nigdy nie być zazdrosnym o przeszłość. To już było, a teraz to wy jesteście razem i musicie skupić się na tym co was czeka, bo na to macie wpływ.

Niskie poczucie własnej wartości

Ktoś, kto nie zna własnej wartości lub czuje się niepewnie we własnej skórze, zacznie doszukiwać się swoich braków u innych osób. I akurat z poczuciem wartości problemy mają nie tylko kobiety, ale również i mężczyźni. Najlepszym rozwiązaniem jest praca nad samym sobą. Jeśli zaczniesz wierzyć, że niczego ci nie brakuje, to każdy zacznie tak myśleć. I nie będzie potrzeby obawiania się, że twoja druga połówka może rozglądać się za kimś innym.

Sam/a ściągasz problemy

Jeśli w kółko klepiesz, że ktoś ciebie zdradza, to samemu można ściągnąć na siebie problem. No bo skoro i tak podejrzewasz swoją drugą połówkę o zdradę, to równie dobrze, naprawdę może to zrobić. Tylko, że teraz byłby prawdziwy powód do takich oskarżeń. Wiadomo, że lepiej jest nie wychodzić z takiego założenia. Jednak, taka ciągła zazdrość doprowadza, że każdy czuje się nieszczęśliwie w związku i dochodzi do rozstania.

Rozmowa zamiast obarczanie drugą osobę swoimi lękami

Są pewne rzeczy w naszym życiu, które trzeba samemu rozwiązać. Można mieć kogoś, kto nas będzie wspierał, ale problem należy rozwiązać samodzielnie. To, co działo się w poprzednim związku, nie oznacza, że będzie tak samo w tym. A więc nie doszukuj się i nie staraj się zapobiegać temu, co tak naprawdę może nie istnieć. Jeśli jest się czegoś niepewnym, to najlepiej jest porozmawiać i wyjaśnić czego się obawiamy.

Nie wyznaczaj granic przez zazdrość

Istnieją pewne granice, które każda para sobie ustala. Po prostu są różne rzeczy, których nie wypada robić. A co dokładnie nie wypada, to jest już to wasza osobista sprawa. Jednak takie granice nie powinny być ustalane zazdrością. Obawy, urojenia i lęki nie powinny być wyznacznikiem waszych granic i tego, jak ma ten związek funkcjonować. 

+
Udostępnij: